Nasz policjant jest najlepszy

Młodszy aspirant Łukasz Kołodziejczak z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zajął pierwsze miejsce w konkursie „Policjant Ruchu Drogowego 2015”.
Dzisiaj w Kielcach odbyły się eliminacje wojewódzkiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2015”. W 6 konkurencjach udział wzięło 14 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy reprezentowali jednostki policji z terenu województwa świętokrzyskiego.
-Główny cel konkursu, to podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym- mówi Kamil Tokarski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. – Policjanci rywalizowali o miano najlepszego policjanta ruchu drogowego, sprawdzając swoje umiejętności w 6 kategoriach. Konkurs rozpoczął test wiedzy specjalistycznej. Następną konkurencją był pokaz kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Trzecim etapem konkursu było sprawdzenie umiejętności strzeleckich. Nową kategorią konkursu, jaka pojawiła się w tym roku, był sprawdzian umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Ostatnimi etapami rywalizacji była jazda sprawnościowa motocyklem i radiowozem. Obie te konkurencje wymagały nie lada umiejętności. Pokonanie specjalnego toru wymagało nie tylko opanowania technik jazdy, ale zapanowanie nad emocjami, które z końcem konkursu stawały się coraz większym obciążeniem dla zawodników. Rywalizacja między policjantami o miano najlepszego, była zacięta, a o zwycięstwie zadecydowała niewielka różnica punktów.
Wszystkim policjantom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy. foto policja ruch drogoey 3foto policja ruch drogowy 2

Foto. KWP Kielce

Polecamy również