Ustalony sprawca fałszywego alarmu

Ostrowieccy policjanci ustalili sprawcę fałszywego alarmu bombowego w jednym z bloków mieszkalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Autorem wywołanego alarmu okazał się 16–letni ostrowczanin. Teraz jego nieprzemyślanym zachowaniem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj około godziny 01:00 dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, otrzymał telefoniczne zgłoszenie z informacją, że przed jednym z bloków mieszkalnych na terenie miasta jest bomba. Rozmówca przedstawił się podając dane osobowe mężczyzny, mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Natychmiast na miejsce gdzie miał znajdować ładunek wybuchowy zostali skierowani ostrowieccy policjanci oraz służby ratownicze. Po dokładnym sprawdzeniu budynku i przyległego terenu przez funkcjonariuszy z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego okazało się, że to fałszywy alarm.
Sprawą zajęli się ostrowieccy kryminalni. Szybko wykluczono aby osobą dzwoniącą był mężczyzna, którego dane podczas zgłoszenia podał rozmówca. Policjanci ustalili, że sprawcą jest 16–letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali nastolatka, który przyznał się do popełnionego czynu. Tłumaczył policjantom, że podał dane osobowe konkubenta jego matki bo chciał aby mężczyzna miał kłopoty.
Nieletni odpowie teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

 

Polecamy również