XVI Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Religijno-Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna”

cz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1119 maja 2023 r. w Ostrowieckim Browarze Kultury odbył się finał XVI edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Religijno – Patriotycznej „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Jego organizatorami byli: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Miejskie Centrum Kultury i Parafia Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży treści o tematyce religijno – patriotycznej i zachęcanie do kształtowania silnej więzi z naszym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Starosta Ostrowiecki pani Marzena Dębniak oraz Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Sandomierskiej.

Nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Ostrowca, Starosta Ostrowiecki Pani Marzena Dębniak, Wicedziekan Dekanatu Ostrowieckiego ks. Prałat Dariusz Kowalski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ks. Marek Kumór, oraz Dyrekcja PSP nr 5

Do eliminacji konkursowych przystąpili uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych i młodzież ze szkół ponadpodstawowych powiatu ostrowieckiego. Jury w składzie, pani Ewa Goworowska (dyrygent i trener wokalny MCK), pan Marek Cichosz (wicedyrektor MCK) i ks. Krystian Kusztyb (wikariusz parafii Świętej Królowej Jadwigi)

Laureatami zostali:

Szkoły ponadpodstawowe

Kategoria – poezja religijno – patriotyczna:

  • I miejsce – Aleksandra Cieślik z Liceum Ogólnokształcącego nr I, uczennica ks. Witolda Garbulińskiego

  • II miejsce – Dominika Kowalczyk z Liceum Ogólnokształcącego nr I, uczennica ks. Stanisława Gurby

Szkoły podstawowe

Kategoria – poezja religijno – patriotyczna:

  • I miejsce – Zofia Walczak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, uczennica pani Doroty Dziubek

  • I miejsce – Adam Miś z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego, uczeń pani Marty Gilewskiej

  • III miejsce – Magdalena Kubik z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 7, uczennica pani Marty Gilewskiej

Kategoria – piosenka religijno – patriotyczna:

  • I miejsce – Liliana Czarnecka z Zespołu Szkół Publicznych w Sarnówku, uczennica pani Agnieszki Papaj

  • I miejsce – Jakub Nowakowski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie

  • II miejsce – Martyna Żylińska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 numer 5, uczennica pana Ryszarda Góry

Reprezentujący Prezydenta Miasta i Starostę Ostrowieckiego Pan Mariusz Łata, w swoim wystąpieniu podziękował uczestnikom i ich opiekunom za szerzenie wartości wśród młodego pokolenia.

Bóg, Honor, Ojczyzna” to filary szlachetności, a konkurs o tej tematyce pozwolił na utrwalenie tych wartości wśród młodego pokolenia, na szersze spojrzenie na otaczający nas świat i odwołanie się do wartości najwyższych – w swym przemówieniu powiedziała Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 Pani Marta Dobrowolska-Wesołowska.

Organizatorzy mają nadzieję, że konkurs „Bóg, Honor, Ojczyna” na stałe zagości w szkołach powiatu ostrowieckiego. Dzięki niemu nadal będziemy mogli się spotykać w maju, poznawać nowe talenty i odkrywać nowe interpretacje utworów religijno-patriotycznych.

Konkurs przygotowali: pani dyr. Marta Dobrowlska-Wesołowska, pani Danuta Wiśniewska i ks. Adrian Trybulski.

Polecamy również