Jutro więcej kontroli

1 września- początek roku szkolnego. Tysiące dzieci i młodzieży wyruszy w drogę do szkoły. Warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Policja zapowiada wzmożone kontrole.
-Jak co roku policjanci naszego województwa podejmują konkretne działania, które mają na celu wyczulić rozbawione jeszcze po wakacjach dzieci na zagrożenia czyhające na ruchliwych drogach.- mówi Kamil Tokarski rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. -Będą min. kontrolować stan trzeźwości kierowców przewożących dzieci, monitorować tereny przyszkolne ze szczególnym zwróceniem uwagi na prawidłowe ustawienie znaków drogowych.
W tym roku w Świętokrzyskiem naukę rozpocznie około 12 tysięcy pierwszaków. W czasie zajęć lekcyjnych policjanci opowiadać im będą o zasadach poruszania się po drogach, wyjaśniać  znaki drogowe.
Mimo działań policji rodzice nie mogą czuć się zwolnieni z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swoim pociechom. Przed rozpoczęciem roku szkolnego należy dziecku   pokazać nie najkrótszą , ale najmniej zagrożoną drogę do szkoły. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść utrwalając im prawidłowe zachowanie- dodaje Kamil Tokarski.

Foto. KWP Kielce

Polecamy również