To były sportowe wakacje

Z ostatnim weekendem sierpnia zakończyła się akcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wakacje 2015 z MOSiRem”. Propozycja – skierowana do mieszkańców Ostrowca Św. i okolic – ukierunkowana była na sportowe zagospodarowanie wolnego czasu w okresie letnich wakacji. Zajęcia odbywały się na kilku obiektach administrowanych przez MOSiR.
Około 30 osób dziennie brało udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych, które od 29 czerwca do 28 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów spędzających wakacje w mieście w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin .Dzieci nieodpłatnie korzystały w tym czasie ze wszystkich atrakcji skupionych w ośrodku.
Pierwsze dni tygodnia były zarezerwowane na rekreację terenową , podczas której odbywały się biegi na orientację oraz gry i zabawy na terenie Parku Linowego. W kolejnych dniach królowały sporty plażowe, od piłki nożnej poprzez piłkę siatkową, po piłkę ręczną, jak również wycieczki rowerowe. W ostatnich dniach tygodnia odbywały się zajęcia pod hasłem „Tydzień na i w wodzie”, gry i zabawy w wodzie , wycieczki rowerowe i kajakowe dla dzieci.
Dodatkowo na obu Orlikach (os. Ogrody i ul. Chopina) oraz na boisku wielofunkcyjnym przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 (ul. Niska 9) odbywały się zajęcia rekreacyjno – sportowe, ukierunkowane na piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz gry i zabawy ruchowe, w których brało udział około 20 osób na każdym obiekcie .
Każdy tydzień był dodatkowo podsumowywany konkursami, mini turniejami , których uczestnicy byli nagradzani okolicznościowymi dyplomami „za udział” oraz słodkim upominkiem. Wszyscy uczestnicy ponadto pamiątkowe koszulki.

Pływalnia Rawszczyzna oblegana

Dużą popularnością podczas gorących wakacyjnych miesięcy cieszyła się Pływalnia Rawszczyzna. W lipcu i sierpniu z basenów można było korzystać z promocyjnych wejściówek, zarówno indywidualnych jak i grupowych oraz rodzinnych. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich mogły podczas wakacji korzystać z basenu za jedyne 4zł za godzinę. Z takiej formy zniżki skorzystano niemal 5 tysięcy razy. Jeszcze większe „wzięcie” miały bilety rodzinne, których – w różnych konfiguracjach (1+1, 1+2, 1+3, 1+4, 2+1, 2+2, 2+3, 2+4) – sprzedano ponad 8 tysięcy, co z kolei przełożyło się na 22.445 osobowejść! Ponadto sprzedano również 61 biletów grupowych, do których uprawnione były grupy szkolne ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich o liczebności minimum 10 osób.
Tradycyjnie w miesiącach wakacyjnych MOSiR zaproponował również udział w kursach nauki i doskonalenia pływania. Z takiej formy spędzenia wakacji skorzystało 180 dzieci w wieku od 7 do 16 lat, podzielonych na 25 grup w trzech odrębnych dwutygodniowych turnusach.

Turnieje sportowe

Podczas letnich wakacji można było wziąć udział w kilku turniejach sportowych organizowanych na Orliku oraz na boisku piaszczystym przy Pływalni Rawszczyzna. W lipcu w V Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej Orlik Ogrody 2015 wzięło udział 236 osób w 22 drużynach podzielonych na 4 grupy wiekowe. W sierpniu rywalizowali siatkarze i siatkarki, zarówno na Orliku jak i na boiskach piaszczystych. W Młodzieżowym Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora MOSiR zagrało 5 par męskich i 3 żeńskie, a w VII Wakacyjnym Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora MOSiR na Orliku pięć zespołów. Z powodu wystarczającej liczby chętnych nie odbyły się turnieje plażowej piłki nożnej.mosir1

Polecamy również