Wystawa Karola Kisiela

ROYGBIV” – KAROL KISIEl
wrzesień-październik
Wernisaż: 12 września (sobota) o godz. 18.00
Kolejna prezentacja w ramach zainicjowanego przez Stowarzyszenie Nie z tej Bajki cyklu wystaw sztuki współczesnej tworzonej przez artystów młodego pokolenia pochodzących z Ostrowca i z Ostrowcem związanych.
Wystawa jest podsumowaniem kilku ostatnich lat twórczych poszukiwań Karola Kisiela i, mimo że jest to jego debiutancka wystawa, prezentuje poziom dojrzałego artysty. Stosuje on dwa zasadniczo różne podejścia do medium fotograficznego, które można określić za pomocą dwóch antagonistycznych terminów – „take” i „made”. Gdzie „take” to zdjęcia niearanżowane, żywiołowe, impresyjne, spostrzeżone i uchwycone na gorąco, natomiast „made” to zdjęcia „zrobione”, a więc przemyślane od początku do końca, zaaranżowane i zapisane z zachowaniem pełnej kontroli. Na wystawie znajdziemy przykłady obu tych strategii twórczych, przy czym ta ostatnia zaczyna odgrywać w twórczości Kisiela dominującą rolę.
Na wystawę, za której aranżację odpowiadają kuratorzy Marcin Jedlikowski i Wojtek Mazan, składają się fotografie i filmy, które w subtelny i wyrafinowany sposób przekazują za pomocą obrazu to, co czuje i doświadcza wrażliwy człowiek. Więcej nie należy mówić i sam autor więcej nam nie wyjaśni, gdyż jest on mocno sceptyczny co do możliwości komunikacji efemerycznych stanów ducha za pomocą słów („Nie po to robię zdjęcia, by o nich gadać”).
Karol Kisiel (ur. 1990) jest fotografem, twórcą filmów, operatorem filmowym i grafikiem  komputerowym. Ukończył Akademię Fotografii w Warszawie. Studiuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Należy do Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.
http://cargocollective.com/karolk
Wernisaż: 12 września (sobota) o godz. 18.00
Wystawa potrwa do 11 października 2015 roku, czynna w każdą niedzielę od 10.00 do 16.00
Miejsce: Pracownia Otwarta „Kontrola Jakości”, al. Solidarności 9, Ostrowiec Świętokrzyski
Wstęp bezpłatny
Kuratorzy: Marcin Jedlikowski i Wojtek Mazan
Organizator: Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
Wystawa współfinansowana z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej w 2015 roku na zadanie pn. „Cykl sześciu wystaw w Pracowni Otwartej „Kontrola Jakości”
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Ostrowca Św. Jarosław Górczyński

„Źródło: www.nieztejbajki.art.pl

http://www.nieztejbajki.art.pl/roygbiv-karol-kisiel-fotografia/

Polecamy również