Większy Budżet Obywatelski

O 50 tysięcy złotych zostanie zwiększony Budżet Obywatelski, który po raz pierwszy w Ostrowcu będzie realizowany w tym roku. Dzięki temu zostaną zrealizowane dwie duże inwestycje.
– W obszarze kultury mieliśmy do dyspozycji 50 tysięcy złotych, a wpłynęło 13 wniosków na kwotę 100 tysięcy złotych – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Świadczy to o tym, że ten obszar jest dobrze zagospodarowany. Inaczej sytuacja wygląda jeżeli chodzi o inwestycje i remonty. Jeżeli chodzi o te dziedziny to wpłynęło 42 wnioski z różnych części miasta o wartości prawie dwóch milionów złotych. Podjąłem decyzję, żeby Budżet Obywatelski został zwiększony o 50 tysięcy złotych. Dzięki temu dwa najbardziej popularne projekty czyli modernizacja placu zabaw przy ulicy Niskiej oraz budowa drogi dojazdowej do Zespołu Szkół nr 2 na osiedlu Stawki zostaną zrealizowane. Na każdy z tych projektów zagłosowało ponad 380 osób. Koszt modernizacji placu zabaw to około 50 tysięcy złotych, natomiast wybudowanie drogi będzie kosztować prawie sto tysięcy złotych. Wnioski jakie wpłynęły są dla nas wskaźnikiem w jakim kierunku muszą być prowadzone inwestycje w mieście.
Plac zabaw jaki powstanie przy ulicy Niskiej będzie super nowoczesny. Znajdzie się tam między innymi ścianka wspinaczkowa , równoważnia, huśtawki, piaskownice. Będą tam także urządzenia do ćwiczeń fizycznych.
Najwięcej głosów w dziedzinie kultury zyskał projekt „Dzień seniora w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Jest to projekt połączony z inicjatywy mieszkańców trzech osiedli: XXV- lecia, Sienkiewiczowskie i Stawki.
– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom naszego miasta za zaangażowanie i oddanie głosów na wybrane projekty- dodaje prezydent Jarosław Górczyński.

Polecamy również