Pani doktor i minister- kandydaci PSL

Danuta Barańska, kierownik pogotowia ratunkowego do spraw medycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie ubiegać się z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego o mandat poselski. Arkadiusz Bąk podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki będzie walczył o mandat senatora. Oficjalna prezentacja kandydatów odbyła się dzisiaj podczas specjalnej konferencji. Obu kandydatom do parlamentu poparcia udzielił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.
– Dla mnie jest to kontynuacja dalszych wyborów, ponieważ z powodzeniem kandydowałam na radną powiatową – mówi Danuta Barańska.- Od ponad trzydziestu lat pracuje jako lekarz i służę ludziom. Chciałabym nadal to robić. Moim marzeniem jest likwidacja kolejek do lekarzy specjalistów, usprawnienie pracy szpitalnych oddziałów ratunkowych. Właśnie tymi sprawami chciałaby zająć się w Sejmie. Dla mnie najważniejsze jest dobro człowieka i ta dewiza przyświeca mi przez całe życie.
– Bardzo często spotykam się z pytaniem dlaczego kandyduje do Senatu, a nie do Sejmu – mówi Arkadiusz Bąk. – Zawsze odpowiadam to samo. Chciałbym, żeby Senat nie był miejscem emerytury politycznej tylko, żeby senatorzy współpracowali z samorządowcami dla dobra miast i wsi. Pochodzę z Ostrowca i całym sercem jestem z tym miastem. Chcę pracować dla dobra ostrowczan, chcę żeby Ostrowiec rozwijał się gospodarczo. Chciałbym także pokazać, że senator to osoba, która angażuje się w życie ludzi i pomoc im.
– Udzieliłem poparcia pani doktor Danucie Barańskiej i panu Arkadiuszowi Bąkowi, ponieważ jak zawsze stawiam na pracę merytoryczną, a nie nagłośnianie ideologiczne. Ci ludzie są fachowcami w każdym calu i można im zaufać. Są to osoby godne piastowania funkcji, o które się ubiegają.- powiedział prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.DSC03281DSC03284DSC03286DSC03288

Polecamy również