Minister w Ostrowcu

Dzisiaj na zaproszenie kandydata na posła do Sejmu RP Pawła Celebańskiego przebywał w Ostrowcu minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.
– Jak na razie poznaję Ziemię Świętokrzyską, skąd będę ubiegać się o poselski mandat – mówi Grzegorz Schetyna.- Ostrowiec to bardzo ważne miasto na mapie Polski i przed takimi miastami jest przyszłość, o którą trzeba walczyć. Planuje przyjechać do Ostrowca jeszcze co najmniej dwa razy. Na pewno będę tu w najbliższą sobotę podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości.
Minister Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę na to, że konieczne jest powstrzymanie emigracji zarobkowej z mniejszych ośrodków.
– Wielu młodych ludzi wyjeżdża do pracy już nie tylko za granicę, ale także do Warszawy czy na Śląsk, a tymczasem oni potrzebni są tu. W Ostrowcu, Skarżysku czy Starachowicach. Jest projekt i program dla województwa świętokrzyskiego dotyczący przebudowy i rozwoju tego terenu. Wspólnie z kolegą Pawłem Celebańskim będziemy przekonywać mieszkańców, że warto na nas oddać swój głos. Nie tylko można zmieniać Warszawę, Śląsk czy Trójmiasto, ale także mniejsze miasta. To chcielibyśmy zrealizować. Wielkie miasta poradzą sobie, a inwestorzy powinni być zapraszani do mniejszych ośrodków, ale żeby tak się stało konieczne stworzenie jest odpowiedniej infrastruktury w postaci dróg, połączeń kolejowych internetu, ale także potencjału ludzkiego.
Pan minister zapewnił także, że ma w planach budowanie kolejnych dróg lokalnych zwanych potocznie „schetynówkami”.schetyna 2schetyna 3schetyna 4schetyna 5

Polecamy również