Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej Specjalnej „PROMYK” w Ostrowcu Św.

1 2 3 4 6 7Tradycyjnie w listopadzie w Szkole Podstawowej „PROMYK” uroczyście obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. W dniu 09.11.2023r. podniosła akademia odbyła się z udziałem uczniów oraz zaproszonych gości, rodziców i opiekunów. Dekoracje, odświętny strój uczniów i pracowników szkoły oddają podniosłą atmosferę dzisiejszego spotkania. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny, śpiewała pieśni patriotyczne, recytowała wiersze oraz odczytywała myśli Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej.

Uroczystą akademię przygotowały również dzieci z przedszkola „PROMYK”. W uroczystości uczestniczyli rodzice i dziadkowie. Dzieci wraz na nauczycielami przygotowały wspaniałą akademię i wspólnie z zaproszonymi gośćmi śpiewali pieśni patriotyczne.

Przygotowania do uroczystości było dla uczniów czasem zadumy i refleksji nad trudną drogą do wolności, nad patriotyzmem, nad  postrzeganiem wolności, mając w pamięci ofiarność i poświęcenie wszystkich walczących. 

Polecamy również