Zaatakował kobiety

W godzinach dopołudniowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego nietrzeźwy 38 -latek usiłował odebrać dwóm kobietom torebki. Celu nie osiągnął, ponieważ został zatrzymany przez policjantów. Teraz za swoje czyny odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. 
Do zdarzenia doszło przed południem na jednym z ostrowieckich osiedli mieszkaniowych. Zaraz po otrzymaniu informacji na miejsce zdarzenia został skierowany patrol policji. Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że do pierwszej sytuacji doszło gdy kobieta znajdowała się w pobliżu sklepu. 38-latek podszedł do niej i chciał pieniądze. Kiedy mu odmówiła sprawca próbował wyrwać jej torebkę, a gdy i to mu się nie powiodło usiłował zerwać jej z szyi łańcuszek. Skuteczna obrona zaatakowanej kobiety sprawiła, że mężczyzna uciekł w rejon sąsiedniego sklepu.
Tam sprawca ponownie zaatakował inną kobietę, która prowadziła wózek z dwuletnim dzieckiem. Mężczyzna szarpał za torebkę trzymaną przez kobietę na ramieniu tam mocno, że kobieta przewróciła wózek z dzieckiem. Dwulatkiem natychmiast zajęła się załoga karetki pogotowia, a powstałe obrażenia okazały się niegroźne.
Sprawca obu zdarzeń został szybko zatrzymany przez ostrowieckich policjantów. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec miasta, który w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za swój czyn przed wymiarem sprawiedliwości.

Foto Internet

Polecamy również