Nagrody bliskie sercu

Rozmowa z Marcinem Jabłońskim Starszym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu.

– Dzień Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego to dowód na to, że nasi przedsiębiorcy są zjednoczeni i potrafią działać razem.
– O to nam chodziło, żeby stworzyć grupę ludzi, przedsiębiorców, którzy wspólnie będą reprezentować swoje interesy. Takich którzy potrafią się zjednoczyć i to nam udało się osiągnąć. Dzień rzemiosła obchodzony jest od 2000 roku, a jego inicjatorem był Pan Marian Kuska. Z roku na rok coraz więcej przedsiębiorców wstępuje w nasze szeregi i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Nasza struktura rozrasta się, a to między innymi dzięki pracy całego zarządu naszego Cechu.
– Cech stawia na szkolenie ludzi młodych. To dobrze, bo fachowców brakuje na rynku pracy.
– Takie między innymi było nasze założenie. Jednak nie tylko szkolimy przyszłych pracowników, ale także pracodawców. Zapewniamy pomoc prawną dla przedsiębiorców i pomoc w zakresie ubezpieczeń. Bardzo chętnie pomagamy osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą. Pokazujemy im jak krok po kroku przebrnąć przez gąszcz przepisów biurokratycznych. Ukierunkowujemy ich tak, żeby ich działalność i niejednokrotnie bardzo ciężka praca przynosiła im zysk. To powoduje, że wiele przedsiębiorców chce być z nami w naszym Cechu.
– Członkowie Cechu to poważna grupa pracodawców w naszym regionie.
– Około 50 przedsiębiorców zrzeszonych w Cechu zatrudnia ponad trzy tysiące pracowników. Ci ludzie utrzymują siebie i swoje rodziny dzięki członkom Cechu i to mnie ogromnie cieszy, że jesteśmy tak potrzebni.
– Pańska praca została bardzo wysoko doceniona podczas gali Dnia Rzemiosła.
– Powiem szczerze, że jestem ogromnie zaskoczony nagrodami jakie otrzymałem. Honorowa Odznaka Rzemiosła to dla mnie ogromne wyróżnienie. Niezwykle jestem dumny z nagrody Starosty Ostrowieckiego dla firmy „Drogowiec”, którą reprezentuje. Jest to pierwsza nagroda od władz samorządowych dla przedstawiciela Cechu. Te nagrody są bardzo bliskie mojemu sercu i te wyróżnienia będę traktował szczególnie. Moja praca została doceniona zarówno przez Pana Starostę jak i Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego.
– Dziękuje za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.DSC01929

Polecamy również