Debiut radnego

Rozmowa z Marcinem Marcem nowym radnym Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, zwycięzcą wyborów uzupełniających do Rady Miasta Ostrowca.
– Dzisiaj odbył się Pański debiut w roli radnego. Czy była trema?
– O tremie nie może być mowy. Jak na razie starałem się przyglądać pracy radnych, ale zabrałem także głos w sprawie dotyczącej ulg podatkowych dla przedsiębiorców, bo w tej dziedzinie czuję się kompetentny. Ta uchwała nie jest doskonała. Takie jest moje zdanie.
– Jakie cele stawia Pan sobie jako radny?
– Przede wszystkim bardzo bliska współpraca z mieszkańcami osiedla Złota Jesień, z którego zostałem wybrany na funkcję radnego. Chciałbym załatwić takie sprawy jak drogi na terenie osiedla oraz place zabaw dla dzieci. Z początkiem przyszłego roku zostanie uruchomiony punkt porad prawnych dla mieszkańców osiedla Złota Jesień. To będą darmowe porady prawne.
– W jakich komisjach będzie Pan zasiadł?
– W komisjach budżetu i rozwoju miasta, bo te sprawy są mi najbliższe. Przede wszystkim rozwój miasta i poszukiwanie inwestorów. Chciałbym,żeby w Ostrowcu ludziom żyło się lepiej, a będzie im się żyło lepiej gdy będą mieli dobrą pracę.
– Proszę przybliżyć swoją osobę naszym Czytelnikom.
– Posiadam wykształcenie wyższe ekonomiczne i politologiczne. Jestem specjalistą w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. Moim hobby jest kolekcjonowanie przedwojennych banknotów. Żona Aleksandra. Dzieci jeszcze nie mam.
– Dziękuje za rozmowę i życzę sukcesów w pracy radnego.

Polecamy również