Dezorganizacja w szpitalu. Dyrektor na zwolnieniu lekarskim

DSC00216

W Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim panuje chaos. Nie funkcjonuje specjalne pomieszczenie dla pacjentów pod wpływem alkoholu, mimo że jego przygotowanie zakończyło się. Dyrektor Rafał Lipiec,który przebywa na zwolnieniu lekarskim, nie zabezpieczył obsady kadrowej.

– Pomimo zakończenia prac adaptacyjnych i rozliczenia dotacji otrzymanej na ten cel pomieszczenie nie zostało uruchomione. Powodem zaistniałej sytuacji jest absencja chorobowa dyrektora naczelnego, który winien zadysponować obsadę personalną dla obsługi pacjentów kwalifikujących się do przebywania w tym pomieszczeniu – czytamy w wyjaśnieniu, jakie zostało przesłane do Starostwa Powiatowego. Przed zwolnieniem lekarskim, czyli do 27 grudnia 2018 roku, dyrektor nie podjął w tym celu żadnych kroków. Całe przedsięwzięcie, polegające na oddzieleniu nietrzeźwych i często agresywnych pacjentów, było dofinansowanie z programu rządowego.

Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego informuje, że przygotowaniem grafika dyżurów i schematu organizacyjnego, ma się zająć, powołany w trybie pilnym 2 stycznia, dyrektor do spraw medycznych Piotr Wójcik. Jego poprzedniczka Ewelina Pióro – Dodot złożyła rezygnację, którą dyrektor Lipiec przyjął, ale nikogo o tym nie poinformował, nie powołał też nikogo na jej miejsce, a sam poszedł na zwolnienie.

 

Polecamy również