Uczniowie „Chreptowicza” wrócili z Paryża zachwyceni

cczolo0ok

Liceum Ogólnokształcące nr II im. J. Chreptowicza każdego roku wiosną organizuje zagraniczną wycieczkę dla swoich uczniów z różnych klas. Tym razem młodzież wraz z dyrektorem Sławomirem Miszczukiem i nauczycielami – opiekunami wróciła zachwycona z Paryża. Zanim zwiedzili to piękne miasto, mogli wcześniej podziwiać urokliwą Pragę.

– Pierwszym przystankiem na naszej trasie była Praga – relacjonuje uczennica Klaudia Brodawka. – Od razu po kolacji udaliśmy się na wieczorny spacer i zwiedzanie Starego Miasta. Zobaczyliśmy Most Karola, z którego widać panoramę Pragi. Mieliśmy również okazję zobaczyć Praski Zegar Astronomiczny, na którym o pełnej godzinie pojawiają się poruszające się figury. Kilka kolejnych dni spędziliśmy w Paryżu, poznając jego zabytki i wyjątkowe miejsca.

– Pierwszą i chyba najbardziej znaną wizytówką Paryża, któcczoloc1 c2 c6rą zobaczyliśmy, była wieża Eiffla. Z tarasu widokowego na wieży rozciągał się majestatyczny widok na cały Paryż. Mieliśmy szansę zobaczyć całe miasto w jednej chwili – wspomina uczennica Dominika Kiec. – Na placu Trocadero kupiliśmy pamiątki , po czym ruszyliśmy zwiedzić Panteon. Wieczorem podziwialiśmy Łuk Triumfalny, przed którym akurat odbywały się uroczystości państwowe. Pola Elizejskie były ostatnim punktem programu pierwszego dnia w Paryżu.

– Następne dni upłynęły nam na zwiedzaniu m.in. cmentarza Pere-Lachaise, gdzie jest grób Fryderyka Chopina, Montmartre, bazyliki Sacre-Coeur czy wyspy Cite, na której znajduje się Katedra Notre-Dame – ją niestety, z widocznymi śladami po niedawnym pożarze, można było zobaczyć tylko z zewnątrz – opowiada uczennica Julia Rolak. – Najwięcej czasu spędziliśmy oczywiście w Luwrze, jednym z najstarszych i największych muzeów na świecie, w którym znajduje się słynny obraz Leonarda Da Vinci „Mona Lisa”.

– Ostatnią atrakcją, która czekała nas w Paryżu był rejs po Sekwanie – dodaje uczennica Julia Majewska. – Wspaniale było wieczorową porą oglądać wszystkie znajdujące się po obu stronach rzeki cudowne budowle.

– Żeby zaoszczędzić czas, codziennie poruszaliśmy się w Paryżu metrem – mówi dyrektor LO nr II Sławomir Miszczuk. – Zapewniało to szybkie przemieszczanie się grupy, ale jednocześnie wymagało od wszystkich dużej koncentracji i zdyscyplinowania. Bardzo bogaty program wycieczki po pięknym Paryżu sprawił, że wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń, z galerią fantastycznych zdjęć i prezentami dla najbliższych, a przede wszystkim wróciliśmy bezpiecznie i bez perypetii. Wycieczka ta na pewno dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.Polecamy również