„Jestem jednym z Was”

Rozmowa z Pawłem Celebańskim, kandydatem na posła do Sejmu RP

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować do Sejmu?

-Po dziesięciu latach pracy na rzecz mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej u boku posła Zbigniewa Pacelta, chcę kontynuować jego działania, które będą służyć rozwojowi naszej Świętokrzyskiej Ojczyzny. Czeka nas ciężka praca i determinacja w działaniu. Każdy z nas ma swoje problemy, które, tak jak dotychczas, chcę rozwiązywać. Troska o ludzi młodych to dla mnie priorytetowy cel. Młodzi muszą mieć stworzone warunki rozwoju – tu – w miejscu, które nazywają swoim domem. Tu mają zakładać swoje rodziny, pracować i dbać o rozwój Regionu Świętokrzyskiego. Muszą czuć się bezpiecznie, jak w domu. Jestem jednym z Was. Słuchałem, słucham i będę słuchał Waszego głosu. Musimy zadbać o nasze sprawy. I możemy to razem zrobić.

-Jest Pan znany z działalności samorządowej, społecznej i kulturalnej oraz jako osoba popierająca ostrowieckie rzemiosło.

-Tak się składa, że gdy dziesięć lat temu rozpoczynała się moja współpraca z posłem Zbigniewem Paceltem, główna siedziba jego biura znalazła się w budynku ostrowieckiego Cechu Rzemieślników
i Przedsiębiorców. Zatem od początku mojej aktywności społecznej i politycznej miałem kontakt ze środowiskiem ostrowieckiego biznesu i przedsiębiorcami. Nabierałem doświadczenia u boku przedsiębiorców. Podczas licznych spotkań z nimi, zawsze słuchałem tego, co mieli do powiedzenia. Nie ma co ukrywać, że nasz region, a więc miasto i jego mieszkańcy, ciągle czeka na mocne pobudzenie gospodarcze. Zbyt wielu z nas musiało opuścić Ostrowiec, aby szukać pracy gdzie indziej. Moim zdaniem, tym, co powinno skupiać wszystkich, nie tylko parlamentarzystów, ale i samorząd, powinna być troska o stworzenie warunków dla przedsiębiorców, aby mogli tworzyć nowe miejsca pracy i tym samym przełamać proces stagnacji gospodarczej.

-W jaki sposób Pan jako poseł chciałby pomóc naszemu miastu?

Moje priorytety działania jako Państwa przedstawiciel w Sejmie to przede wszystkim praca na rzecz pobudzenia i rozwoju gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego, wsparcie innowacyjnego rozwoju naszego województwa, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, działania w zakresie rozwoju talentów sportowych wśród dzieci i młodzieży. Wierzę, że uda mi się to osiągnąć.

– Dziękuje za rozmowę

Polecamy również