Remont na wzgórzu

Rozpoczął się remont wzgórza kościelnego, na którym stoi kolegiata pod wezwaniem Św. Michała. Drewniane palisady, które zabezpieczały wzgórze przed usuwaniem się ziemi są zdejmowane. W ich miejsce montowane są ażurowe balustrady.
– Jest to wspólna inwestycja naszej gminy oraz parafii – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Wzgórze kościelne to najbardziej widoczny punkt w naszym mieście i w pełni zasługuje na to, żeby prezentować się jak najlepiej. Po remoncie na wzgórzu nadal będą trzy tarasy. Na pewno przybędzie tu różnej roślinności.

Nie są to jedyne prace prowadzone na wzgórzu kościelnym.
– Obecnie kończymy wymianę pokrycia dachowego naszego kościoła – mówi proboszcz parafii Św. Michała ksiądz Jan Sarwa.- Planujemy także wymianę elewacji.

Prace remontowe na wzgórzu prowadzą pracownicy Zakładu Usług Miejskich, którzy także na co dzień opiekują się skarpą.
– Każdy z trzech tarasów po zdjęciu drewnianej palisady zabezpieczany jest płytami ażurowymi o grubości 10 cm. – mówi dyrektor Zakładu Usług Miejskich Zbigniew Wesołowski. – Te płyty ażurowe na wzgórze wnoszone są ręcznie. Nasi pracownicy zamontują na skarpie 1100 takich płyt. Zakończenie prac przewidujemy w połowie przyszłego miesiąca.
Przy remoncie skarpy zatrudnionych jest siedem osób.wzgorze rem 1wzgorze rem 2wzgorze rem 3wzgorze rem 4wzgorze rem 5wzgorze rem 6wzgorze rem 7wzgorze rem 8

Polecamy również