Mamy złoty medal

W Krynicy Zdrój odbyły się Międzynarodowe Zawody rangi Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim- Małopolska Cup. Na krynickich matach walczyli kadeci i juniorzy z klubów z Polski, Słowacji, Ukrainy i Finlandii. Łącznie wystartowało 218 zawodników i zawodniczek z 38 ekip, w tym trójka reprezentantów ostrowieckiego taekwondo. Byli to Jakub Pater, Piotr Ćwikła i Filip Jabłoński.

Ostrowieccy taekwondecy przywieźli z Krynicy złoty medal, który po rewelacyjnym boju z zawodnikiem ze Słowacji wywalczył Jukub Pater. Po trzech regulaminowych rundach pojedynku finałowego na tablicy widniał remisowy, dwucyfrowy wynik. W dogrywce, rundzie o tzw. „ złoty punkt” Kuba okazał się szybszy i bardziej precyzyjny i jako pierwszy zdobył zwycięski punkt po ataku na głowę. Był to wspaniały rewanż za walkę z wrześniowych zawodów w Sninie, kiedy to Słowak okazał się lepszy. Wielkie gratulacje dla zwycięscy za wytrwałość, ciężką pracę i walkę. Pozostałym naszym reprezentantom zabrakło nieco szczęścia w losowaniu. Piotr Ćwikła w walce eliminacyjnej trafił na zawodnika z pierwszej trójki krajowego rankingu. Mimo przegranej, był to z pewnością pod względem szkoleniowym bardzo wartościowy pojedynek. Dla Filipa Jabłońskiego start w Krynicy był pierwszym po przejściu z kategorii młodzika do juniora. W swojej walce zmierzył się z reprezentantem klubu ukraińskiego i zaprezentował się bardzo dobrze, nieznacznie ustępując rywalowi. Zawodnicy i trenerzy serdecznie dziękują Panu Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu za okazane wsparcie w zorganizowaniu wyjazdu na turniej.
Już wkrótce, bo 7 listopada czekają nas kolejne sportowe emocje związane z Taekwondo Olimpijskim, ponieważ w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Świętokrzyskiej odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zapraszamy sympatyków sportu do kibicowania a chętnych do wspólnych treningów taekwondo do PSP nr 7 na os. Pułanki. Szczegółowe informacje tel: 504810868.

Polecamy również