Nowe alejki na cmentarzu

320 mealejkicm4alejkicm2alejkicmczoloalejkicm8alejkicm6alejkicm10alejkicm9trów kwadratowych nowych alejek zostało wybudowanych w tym roku na Cmentarzu Parafialnym przy ulicy Denkowskiej w Ostrowcu. W ubiegłym roku zostały oddane do użytku także dwie nowe alejki. Infrastruktura cmentarza poprawia się z roku na rok.
– Alejki wykonane są z trwałej kostki brukowej i powinny służyć przez wiele lat – mówi proboszcz parafii Św. Michała, administrator Cmentarza Parafialnego ksiądz Jan Sarwa. – Są to inwestycje drogie, ale niezbędne, ponieważ cmentarz to miejsce szczególne, które zasługuje na elegancki i dostojny wygląd.
Oprócz tego regularnie na cmentarzu prowadzone są zabiegi mające na celu usuwanie starych gałęzi drzew, które przy silnym wietrze mogą zagrażać przechodniom oraz grobowcom.
– Z uwagi na ukształtowanie terenu nie możemy wynająć wysięgnika. Do przycinania gałęzi konieczne było zatrudnienie osób z uprawnieniami alpinistycznymi. Konary zostały fachowo przycięte i teraz nie zagrażają osobom przebywającym na cmentarzu- dodaje ksiądz Jan Sarwa.alejkicm1alejki cm 3
Warto dodać, że z niewielkich wysypisk śmieci znajdujących się przy cmentarzu odpady wywożone są regularnie.

Polecamy również