Kolejna akcja rowerowa

Rozpoczęta w ubiegłym roku przez radnego miejskiego Kamila Stelmasika akcja rowerowa, a właściwie społeczny audyt ścieżek rowerowych pod nazwą Rower? Tak! zdaje się rozwijać i zmienia formułę.akcja rowerowa1akcja rowewrowa2akcja rowerowa3

W najbliższą sobotę 30 kwietnia o godz. 10.00 na Rynku miejskim odbędzie się spotkanie wszystkich pasjonatów dwóch kółek.

– Mówiąc najogólniej akcja ma na celu integrację środowiska rowerowego w naszym mieście. Zapraszam wszystkich ostrowieckich cyklistów do spotkania się. Chcę byśmy stworzyli przestrzeń do współdziałania, dyskusji o polityce rowerowej, o ścieżkach rowerowych, o bezpieczeństwie rowerzystów i rekreacji rowerowej- powiedział Kamil Stelmasik.

W trakcie spotkania uczestnicy poruszą działania związane z audytem ścieżek rowerowych, ale przede wszystkim przedyskutowane zostaną lokalizacje tzw. stacji naprawczych, które w odpowiedzi na wniosek radnego na terenie miasta obiecał ustawić Prezydent Jarosław Górczyński. Omówione zostaną także pomysły na organizację imprezy rowerowej, integrującej sympatyków dwóch kółek. Spotkanie zakończy się wspólnym ogniskiem i poczęstunkiem.

W działanie na rzecz integracji środowiska, zaangażowany jest również zapalony rowerzysta, radny powiatowy Piotr Maj. Swój udział zapowiedzieli również strażnicy iejscy, którzy na rowerach patrolują ulice miasta. Organizatorów wspiera Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski, które udostępniło uczestnikom miejsce na ognisko w miejscowości Czarna Glina, będące docelowym punktem wspólnego przejazdu.

Polecamy również