Super akcja na Rynku

Dzisiaj na ostrowieckim Rynku od godziny 9:00 fundacja Ronalda McDonalda rozpoczęła akcję „Nie nowotworom u dzieci”. Głównymi organizatorami akcji która będzie trwać jeszcze do niedzieli są radne miejskie pani Joanna Pikus oraz pani Irena Renduda Dudek.

-Badaniami objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat- mówi Joanna Pikus-Wykonują je radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, onkobus0onkobus1onkobus2onkobus 4onkobus6onkobus7onkobus8onkobus9onkobus11onkobus12a u chłopców dodatkowo moszny . Aby badanie było wykonane oczywiście rodzice muszą podpisać na to zgodę. Podpisują również jeśli chcą zgodę na udostępnianie wizerunku w prasie, telewizji i oczywiście fundacji. Konsultacje lekarskie są wykonywane na miejscu-dodaje pani Joanna Pikus

. -Zainteresowanie jest przeogromne- mówi Irena Renduda- Dudek. -Gdyby takich ambulansów na Rynku stało cztery to na pewno byłyby pełne dzieciaków, no ale mamy limit i 200 dzieci nie da się przekroczyć gdyż są to konkretne terminy badań. Dzieciaki stawiają się punktualnie z rodzicami i wszystkie które zostały zgłoszone będą przebadane w ciągu następnych dwóch dni. Termin na 2017 rok będziemy pilnować i zrobimy wszystko by reszta dzieciaków które nie zdążyły została przebadana.

-Chciałbym podziękować radnym z mojego klubu, a zwłaszcza pani Irenie Rendudzie Dudek oraz pani Joannie Pikus za organizację tej akcji, ogromne zaangażowanie i że doprowadziły do skutku to iż przez trzy dni badani będą najmłodsi mieszkańcy naszego miasta-mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński-Profesjonalne badania- wszystko na najwyższym poziomie. Miasto włącza się w tego typu akcje, a „Sobota ze zdrowiem”, szczepienia przeciwko pneumokokom są tego przykładem. Tego typu inicjatywy spotykają się z olbrzymim odzewem-dodaje prezydent Jarosław Górczyński.

Osoby biorące udział w akcji:

– Aron Pietruszka

-Urszula Uba

-Mariusz Łata

-Artur Zawadzki

-Kamil Długosz

-Kamil Stelmasik

-Paweł Celebański

-Kamil Kutryba

M.M

Polecamy również