Czas na biegi

czas na biegi

Podczas długiego weekendu majowego na dobre rozpędzi się nowy sezon biegowy w Ostrowcu Św. W niedzielę 1 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin rozegrana zostanie pierwsza runda cyklu „IV MosirGutwinRun2016”. Zapisy do biegów na 5 i 10 kilometrów trwają na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl.

Podobnie jak w ubiegłym roku w ramach cyklu MosirGutwinRun będzie można zaliczyć na raty dystans półmaratonu lub maratonu. Każdorazowo odbywać się będzie rywalizacja na dystansach ok. 5 i 10 kilometrów, a zaliczenie czterech rund pozwoli na symboliczne zaliczenie jednego z dwóch w/w długodystansowych biegów. Nowością tegorocznej rundy jest zaproszenie skierowane do amatorów marszy nordic walking. Osoby z kijkami mogą w tym roku dołączyć do biegu na 5 kilometrów i podobnie jak biegacze zaliczyć „Półmaraton na raty” (zapisy za pośrednictwem tego samego formularza na www.ostrowiecbiega.pl).

Tradycyjnie na wszystkich, którym ta sztuka się uda, czekać będzie pamiątkowy medal oraz koszulka, a na najlepszych w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe.

Nagród niespodzianek nie zabraknie zresztą podczas każdej z rund, a to za sprawą wielu partnerów, których udało się pozyskać MOSiRowi do organizacji imprezy. Będą m.in. vouchery na zakupy w sklepie Regatta, vouchery na obiad rodzinny dla czterech osób do ostrowieckiego Hotelu Accademia, kupony do restauracji McDonalds w Ostrowcu Św., karnety na zabiegi masażu wodnego na sucho do Centrum Rehabilitacji Markmed, vouchery na zabiegi w przychodni Sport Medical Rehabilitacja, vouchery rodzinne na rozgrywki paintballowe do Strefa21 w Świrnie obok Ostrowca Św., suplementy dla biegaczy od Sklepu Triceps.pl, żetony do myjni samochodowej Kijanka – Myjnia 24h przy ul. Żabiej w Ostrowcu Św. oraz sprzęt sportowy od sklepów Centrum Sport (ul. Okólna) i Hi-Sport (os. Słoneczne).

Podczas inauguracji MosirGutwinRun w okolicy biura zawodów usytuowany zostanie lekarski punkt konsultacyjny, prowadzony przez posiadającego certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej doktora Jacka Burdę z Przychodni Eskulap-Med (Ośrodek Zdrowia w Bodzechowie i Szewnie). Będzie się tu można dowiedzieć więcej m.in. o wskazaniach i przeciwwskazaniach do uprawnia sportu, jakie badania powinniśmy przeprowadzić decydując się na systematyczne treningi, itp. Podczas pierwszej rundy będzie można również skorzystać z masażu zorganizowanego przez Oddział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji MOSiR.

Po zakończeniu biegu na 10 kilometrów odbędą się również biegi dla dzieci, na kilku różnych dystansach i w kilku kategoriach wiekowych.

Polecamy również