Budżetowy koncert

Dzień Seniora w Ostrowcu Świętokrzyskim – Koncert dla Seniora to jeden z trzech projektów wchodzących w skład zwycięskiego zadania z obszaru kultury realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jego wartość wyniosła przeszło 23.000 zł.koncert1koncert2koncert3koncert4
Projekt ten wpisał się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora i przeznaczony był dla ok. 450 osób. Jego adresatami byli przedstawiciele różnych środowisk seniorów: emerytów, rencistów, klubów seniora, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, DPS a także kombatantów i związków zawodowych.
Dzień seniora to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności dla tych, którzy wiele przeżyli, poznali trudy życia, a przede wszystkim wychowali kolejne pokolenia – powiedział prezydent Jarosław Górczyński. Prezydent podziękował seniorom za aktywność i życzył zdrowia i sił do dalszego uczestnictwa w działaniach kulturalnych naszego miasta.
Seniorzy wysłuchali utworów w wykonaniu chórów Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSBiP, Canto Amici, Ad Libitum , obejrzeli fragment „Biesiady Cygańskiej” w wykonaniu zespołu „Metamorfoza” i zwiedzili wystawę w Galerii Fotografii.
Uroczyste obchody zakończy recital Alicji Majewskiej przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza.

Polecamy również