Rugbyści trenują na Pułankach

Hutnicy Ostrowiec tak nazywa się nowo powstała w naszym mieście drużyna rugby. Zawodnicy i zawodniczki, ponieważ w drużynie są także dwie dziewczyny trenują na trawiastym boisku na osiedlu Pułanki. Póki co raz w tygodniu, ale treningi mają zostać zintensyfikowane.
– Siedzieliśmy z kolegami i oglądaliśmy w telewizji Puchar Świata w rugby, wtedy wpadłem na pomysł, żeby taką drużynę stworzyć w Ostrowcu – mówi Adrian Gadkowski. – Trochę poczytałem i okazało się, że w naszym regionie była już taka drużyna, a nazywała się Fenix Starachowice. Jeżeli w Starachowicach mogli to dlaczego takiej drużyny ma nie być w Ostrowcu. Najważniejsze było znalezienie trenera, ale udało się. Na pierwszy trening przyszło pięć osób,a teraz trenuje z nami 15 zawodników i zawodniczek Zamierzamy założyć stowarzyszenie, żeby pozyskać fundusze na dalszy rozwój tej wspaniałej dyscypliny sportu. W przyszłości być może uda się zgłosić drużynę do rozgrywek ligowych.
Trener Hutników Ostrowiec nabywał doświadczenie w Irlandii, kraju z bardzo bogatymi tradycjami w rugby.
– Gdy mieszkałem przez kilka lat w Irlandii poza pracą grałem także w rugby – mówi Rafał Gajewski, trener Hutników Ostrowiec. – Jak na razie moich zawodników uczę abecadła tej dyscypliny sportu. W drużynie jest potencjał i z treningu na trening powinno być coraz lepiej.DSC03916DSC03917 DSC03918DSC03923DSC03922
Jak się okazuje najbardziej doświadczonym zawodnikiem drużyny jest dziewczyna.
– W rugby gram od pięciu lat – mówi Anna Muchalska. – Wcześniej grałam w Atomówce Łódź. – Największym moim sukcesem było zdobycie drugiego miejsca w mistrzostwach Polski w plażowym rugby na zawodach w Sopocie. Dla mnie jest to super sport i każdemu go polecam.
A my życzymy nowej drużynie sportowej w Ostrowcu wytrwałości w treningach, a a później sukcesów na sportowych arenach.

Polecamy również