To będzie super turniej

11 listopada o godzinie 15.30 w hali MOSiR przy ulicy Świętokrzyskiej odbędzie się turniej piłkarski z okazji Święta Niepodległości. Turniej odbędzie się pod patronatem prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego.
– Piłkarski Dzień Niepodległości to nowa inicjatywa z okazji Narodowego Święta Niepodległości – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – W naszym społeczeństwie jest zapotrzebowanie na sport, a Ostrowiec sportem żył, żyje i będzie żył. Oprócz tradycyjnych obchodów jak uczestnictwo we mszy świętej złożenie wieńców i wiązanek kwiatów zapraszam także na piłkarski turniej.
– Wpadliśmy na taki pomysł i ten pomysł spodobał się panu prezydentowi – mówi współorganizator imprezy Andrzej Kobylański.-Wystąpią drużyny z ostróweckich firm ale także piłkarze KSZO, którzy wywalczyli przed laty awans do ekstraklasy.
W turnieju udział wezmą: drużyny: KSZO OLD BOYS, KSZO Ostrowiec, Gwarek Zabrze, Kadrowicze, Publima, Centrum Sport, Fox, Scorpion, Celsa Huta Ostrowiec. Nie zabraknie takich nazwisk jak: Kamil Kosowski, Marcin Kuźba, Dariusz Gęsior, Piotr  Lech, Sławomir Majak, Krzysztof Kołaczyk, Jacek Krzynówek  czy Andrzej Kobylański.
– Od kilku już lat mieszkańcy Ostrowca spędzają czas coraz bardziej aktywnie – mówi radny miejski Mariusz Łata. – Coraz więcej osób jeździ na rowerach, biega, uprawa nordic walking. Piłkarski Dzień Niepodległości odbędzie się w naszym mieście po raz pierwszy i bęDSC04042dzie to wspaniała promocja sportu i zdrowego stylu życia.

Polecamy również