MEC- wiarygodny partner

Dzisiaj w Ostrowcu na zaproszenie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego gościł wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Jacek Gdański oraz jego współpracownicy. Temat rozmów dotyczył Miejskiej Energetyki Cieplnej- spółki miejskiej.
– Rozmawiamy i negocjujemy, ponieważ obecne zadłużenie MEC- u wobec Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wynosi już 37 milionów złotych – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Pożyczona w 2001 roku kwota 20 milinów złotych urosła, a nam zależy, żeby ciepło produkować jak najtaniej i jak najtaniej sprzedawać je mieszkańcom Ostrowca. Po raz pierwszy spotkaliśmy się u pana prezesa w Warszawie w maju i od tamtej pory trwają rozmowy i odbywa się przepływ dokumentów.
– Zarówno władze spółki MEC i jak i władze miasta bardzo odpowiedzialnie podchodzą do negocjacji mówi Jacek Gdański. – Zastanawiamy się jak kształtować przyszłą współpracą.
Wiadomo już, że pierwsza rata wynosząca 2 mln. 600 tys zł. zostanie zapłacona przez MEC do końca tego roku.
– To pokazuje wiarygodność naszego partnera – podkreśla Jacek Gdański. – To bardzo pozytywnie rokuje na przyszłą współpracę.
Zdaniem prezydenta Jarosława Górczyńskiego niezwykle ważna jest nie tylko cena za ciepło, ale również warunki jakie miasto może przedstawić osobom chcącym podłączyć się do sieci MEC.

Polecamy również