Liga pływaków

W najbliższy weekend (27-28 listopada) na Pływalni Rawszczyzna odbędzie się I runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego 2015/2016 w pływaniu. W Ostrowcu Św. o punkty rywalizować będzie 13 szkół.

Od piątku do soboty na Pływalni Rawszczyzna rywalizować będą pływacy ze Szkół Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Olsztyna, Oświęcimia, Poznania, Raciborza, Szczecina, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry i Ostrowca Św. W trzech blokach startowych weźmie udział ponad 300 pływaków. Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano w piątek o godzinie 15:45. Bezpośrednio po jego zakończeniu odbędzie się 14 konkurencji (po 7 męskich i kobiecych). W sobotę rywalizacja odbywać się będzie w kolejnych dwóch blokach startowych – od godziny 9 i 15.30. Gospodarze – Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. – zgłosili do rywalizacji 40 osób. Liczniejsze reprezentacje zapowiedziały tylko szkoły z Oświęcimia i Wrocławia. Każda szkoła może zgłosić do każdej konkurencji indywidualnej dowolną liczbę zawodników, ale punkty zdobywa dwóch najlepszych.
Podczas zawodów prowadzona będzie punktacja indywidualna i drużynowa. W punktacji indywidualnej o wyniku zawodnika decydować będzie suma punktów wg tabeli wielobojowej FINA z dwóch startów w sześciu blokach konkurencji. punktacji drużynowej o kolejności zadecyduje suma punktów zdobytych przez zawodników danej szkoły za miejsca w konkurencjach indywidualnych i sztafetowych.

Zawody odbywać się będą na basenie 25-metrowym. W związku z ich organizacją wystąpią jednak ograniczenia w dostępnie do obiektu. Pływalnia Rawszczyzna będzie nieczynna od piątku (od godz. 14) do soboty (do godz. 18). W piątek od godz. 10 do godz. 14 dostępny będzie tylko basen 25-metrowy (od strony sektora rekreacyjnego) i część rekreacyjna.

Liga SMS po raz pierwszy gościła w Ostrowcu Św. w czerwcu bieżącego roku, kiedy na Rawszczyźnie odbyła się II runda ubiegłego sezonu. Wtedy najlepiej zaprezentowały się szkoły z Krakowa, Oświęcimia i Wrocławia. Kolejności po dwóch rundach różniła się niewiele – triumfował Kraków, przed Wrocławiem i Oświęcimiem. SMS Ostrowiec Św. ukończył rywalizację na 11. miejscu.

Polecamy również