Rudera w ogniu

Kilka minut poDSC04521DSC04517DSC04519DSC04520 godzinie 14 zakończyła się akcja gaszenia pożaru jaki wybuchł w pustostanie znajdującym się przy Alei Jana Pawła II boczna na osiedlu Pułanki.

DSC04515DSC04518DSC04522 Był to już kolejny pożar jaki wybuchł w nieużytkowanym od wielu lat budynku. Strażacy bardzo szybko uporali się z ogniem. Na miejscu pojawiała się karetka pogotowia ratunkowego
– To już kolejne wezwanie do pożaru tego budynku – mówi brygadier Robert Sobczyk. – Wszystko wskazuje na to, że to bezdomni zaprószyli ogień. Dokładnie przeszukaliśmy wszystkie pomieszczenia. Karetkę pogotowia wzywamy wcześniej, na wszelki wypadek, gdyby okazało się, że w budynku, który objęty był pożarem znajduje się ktoś kto mógłby i potrzebować pomocy medycznej. Tym razem na szczęście obyło się bez ofiar.
Rudera przy Alei Jana Pawła II boczna to ulubione miejsce spotkań bezdomnych. Jeszcze w ubiegłym roku teren wokół tego domu przypominał wysypisko śmieci i budził odrazę wśród przechodniów. Dzięki pracownikom Zakładu Usług Miejskich plac został uporządkowany.

Polecamy również