Amator dysków

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego, który z jednego z marketów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, dwukrotnie dokonał kradzieży przenośnych dysków o wartości blisko 600 złotych. Za kradzież może grozić do 5 lat więzienia.
Wczoraj  ostrowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do miejscowej galerii handlowej. W markecie zastali ochroniarzy, którzy ujęli 24–letniego mieszkańca powiatu opatowskiego podejrzewanego o kradzież. Jak ustalono, chwilę wcześniej mężczyzna ten ze stoiska ze sprzętem RTV dokonał kradzieży przenośnego dysku. Podczas próby przejścia przez linię kas z niezapłaconym towarem mężczyzna został ujęty przez ochroniarzy.  Fakt kradzieży zarejestrował sklepowy monitoring. Jak ustalili policjanci 24-latek dzień wcześniej również przebywał na terenie tego marketu i ukradł podobny dysk. Wtedy udało mu się jednak wyjść z niezapłaconym towarem. Łącznie straty jakie spowodował 24-latek wyniosły blisko 600 złotych.
Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 24- latka. W trakcie wykonywanych czynności stróże prawa odzyskali również skradziony dzień wcześniej dysk, który mężczyzna zdążył sprzedać w lombardzie. 24-latek usłyszał już zarzuty.  Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również