Tereny dla inwestorów

Nowe tereny inwestycyjne zostaną kupione przez Gminę Ostrowiec. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji rady miasta. Działka, którą chce kupić miasto to obszar byłego wydziału kolejowego Huty Ostrowiec.
– Chcemy na drodze licytacji komorniczej kupić 15 hektarów ziemi jako tereny inwestycyjne – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Jest to bardzo ważna decyzja rady miasta. Będziemy się starać o pozyskanie funduszy unijnych na przygotowanie terenów inwestycyjnych. Miasto do tej pory nie dysponowało tak dużymi gruntami. Mam nadzieję, że niebawem zaproponuje radnym kolejne transakcje na kolejne grunty po to, żebyDSC04715sesja czolooooDSC04713DSC04717DSC04714DSC04716DSC04720DSC04718 je przygotować, podzielić, uzbroić i sprzedać z korzyścią przedsiębiorcom. Będzie to także korzyść dla mieszkańców Ostrowca, którzy będą mogli znaleźć nowe miejsca pracy. Teren, który zamierzamy kupić był własnością prywatnego przedsiębiorcy, a później został przejęty przez syndyka i banki. Jesteśmy przygotowani na kwotę 1 mln 800 tysięcy złotych. Jak za taki duży obszar jest to dobra cena.
Prezydent Jarosław Górczyński podkreśla, że dla niego najważniejsze są nowe miejsca pracy dla mieszkańców miasta. Stworzenie terenów inwestycyjnych to ogromna szansa na przyciągnięcie inwestorów, a co za tym idzie powstanie nowych zakładów produkcyjnych, w których ostrowczanie znajdą zatrudnienie.

Polecamy również