Piękne akcje na uczelni

W Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości trwa kiermasz ciast świątecznych. Dochód z tej akcji zostaniDSC04760DSC04751DSC04754DSC04755DSC04761DSC04753DSC04762DSC04758DSC04763DSC04764e przeznaczony na pomoc dla chorego na serce Bartusia. Trzyletniego chłopca czeka operacja w Niemczech. Koszt zabiegu to ponad 160 tysięcy złotych.
– Już po raz czwarty organizujemy kiermasz świątecznych ciast – mówi Marta Dobrowolska – Wesołowska, opiekun Samorządu Studenckiego.- Tym razem uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla Bartusia. Do tej akacji dołączamy drugą, której wspólnym mianownikiem są dzieci, bo one bardzo często są świadkami przemocy w rodzinie. Kampania „Stop Przemocy Wobec Kobiet- Biała Wstążka” ma na celu zapobieganie agresji wobec osób słabszych. Z jednej strony chcemy pomóc choremu chłopcu, a z drugiej walczymy o spokój i beztroskie dzieciństwo wszystkich dzieci.
W akcjach wziął udział rektor ostrowieckiej uczelni dr Marek Świeca.wsbip czolooDSC04750
– Bardzo popieram tego typu akcje – mówi rektor WSBiP Marek Świeca. – Przemoc mężczyzn wobec kobiet spotykana jest coraz częściej i jest to dla mnie rzecz niezrozumiała. Sam podczas wykładów często poruszam problem cierpienia drugiego człowieka. Ci ludzie potrzebują pomocy. Ważne jest także to, aby nie przechodzić obojętnie wobec przemocy. Co do drugiej akcji to osobiście bardzo się cieszę, że została zorganizowana, ponieważ jestem smakoszem ciast. Przy okazji jest to wspaniała sprawa, ponieważ możemy pomóc ciężko choremu chłopcu. Wiadomo, że całego świata nie zbawimy ale takie gesty bardzo się liczą.
Akcje na WSBiP potrwają do godziny 15, a jutro rozpoczną się o godzinie 9.

Polecamy również