Agresywna nastolatka

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 16 – letnią mieszkankę miasta, która dokonała rozboju na 12 – latce. Sprawczyni używając przemocy fizycznej doprowadziła dziewczynę do stanu bezbronności, po czym ukradła jej telefon komórkowy. Teraz zajmie się nią sąd rodzinny.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak ustalili policjanci do przechodzącej wraz ze znajomymi przez pasaż handlowy 12 – latki w pewnym momencie podeszły dwie znane im z widzenia dziewczyny. Po krótkiej rozmowie jedna z nich zażądała, by 12 –latka dała jej swój telefon komórkowy. Kiedy dziewczyna odmówiła sprawczyni zaczęła zachowywać się wobec niej agresywnie. Uderzyła ją w rękę i ją podrapała, zmuszając w ten sposób do wydania telefonu komórkowego. Od razu po tym, napastniczka wraz ze swoją koleżanką odeszła się z miejsca zdarzenia.
Pokrzywdzona 12- latka udała się do domu i o wszystkim powiedziała mamie, która od razu o całym zajściu powiadomiła policję. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze szybko ustalili, że sprawczynią tego rozboju była dobrze im znana 16 – letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Wczoraj zatrzymali ją w miejscu zamieszkania. Dziewczyna została już przesłuchana. Teraz zajmie się nią sąd rodzinny.

Polecamy również