Powstanie mapa zagrożeń

Dzisiaj w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Tomasza Zawadzkiego z przewodniczącymi rad osiedlowych działających na terenie naszego miasta. Były to konsultacje społeczne dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa jakie występują w Ostrowcu.
– Po konsultacjach społecznych na szczeblu powiatowym tym razem postanowiliśmy się spotkać z przewodniczącymi rad osiedlowych, ponieważ ci ludzie bardzo dobrze znają bolączki swoich dzielnic – mówi komendant Tomasz Zawadzki.- Tematem spotkania jest przedstawienie poziomu zagrożenia, o którym my wiemy, natomiast chcielibyśmy dowiedzieć się więcej właśnie od osób działających w radach osiedlowych. Celem spotkań jest stworzenie mapy zagrożenia bezpieczeństwa. Będzie to mapa ogólnodostępna dla wszystkich, a nie tylko dla służb mundurowych. Mapa będzie dostępna na stronie internetowej policji i stronach samorządowych. Chcemy zdiagnozować jak najwięcej zagrożeń występujących w mieście i na terenie powiatu. Dzielnicowi są w stałym kontakcie z mieszkańcami i to też pomaga w stworzeniu tego typu mapy. W naszym powiecie przestępczość z roku na rok maleje, ale wiedzy nigdy nie za dużo. Chciałbym podkreślić, że coraz chętniej współpracują z nami mieszkańcy Ostrowca. Doświadczyliśmy tego nawet na własnym przykładzie, kiedy to grupa wandali zdewastowała nasz radiowóz. Dzięki szybkiej informacji od mieszkaniowców sprawcy tego czynu zostali szybko złapani. Informacje od mieszkańców to bardzo często podstawa działalności policji i tak jest na całym świecie.
Podczas spotkania osiedlowi samorządowcy podkreślali, że zarówno dzielnicowi jak i rewirowi straży miejskiej są coraz częściej widoczni na terenie ich dzielnic.
– Ja jestem bardzo zadowolony ze współpracy z policją i strażą miejską- mówi przewodniczący rady osiedla Kolonia Robotnicza Andrzej Pałka. – Dzięki temu udało rozwiązać się wiele problemów jak między innymi spotykanie się młodzieży w pustostanach i wszczynanie tam awantur i burd.
– Jeszcze do niedawna dzielnica, którą reprezentuje utożsamiana była z miejscem niebezpiecznym – mówi przewodniczący rady osiedla Gutwin Mariusz Szumlak. – Teraz to się zmieniło. Problem na jaki chciałbym jednak zwrócić uwagę to „wyścigi” samochodowe młodych kierowców na nowych drogach. Dzielnicowi i rewirowi straży miejskiej uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami. Często zgłaszane do mnie i do funkcjonariuszy problemy to młodzież, która niewłaściwie zachowuje się na terenie ośródka rekreacyjnego.
Uczestnicy spotkania zwracali także uwagę na zbyt dużą ilość sklepów monopolowych na terenie osiedli, które czynne są do późnych godzin nocnych. Łamanie przepisów drogowych przez kierowców oraz na akty wandalizmu do, których dochodzi na terenie osiedli mieszkaniowych. Zebrani zapoznali się także z ilością i rodzajem przestępstw do jakich doszło na terenie Ostrowca i powiatu w roku ubiegłym.DSC05723DSC05724DSC05726DSC05729DSC05730DSC05732DSC05733DSC05735DSC05736DSC05739DSC05742DSC05744

Polecamy również