Grigor Szaginian odpowiada na oświadczenie Artura Gierady

szginan gregory


OŚWIADCZENIE

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na oświadczenie Przewodniczącego Regionu Platformy Obywatelskiej RP Pana Artura Gierady informujemy, że decyzja o komitecie wyborczym Grigora Szaginiana zrodziła się zarówno wśród członków Platformy Obywatelskiej RP Powiat Ostrowiecki jak również mieszkańców zainteresowanych dobrem rozwoju miasta, powiatu oraz dla samej Platformy Obywatelskiej RP. Z rozmów, które zostały przeprowadzone z kierownictwem krajowym partii wynika, że „Koalicja Obywatelska” będzie tylko na szczeblu Sejmiku Wojewódzkiego. W związku z tym, możliwe są również koalicje o innym kształcie w powiatach, miastach oraz gminach.

Mówienie o prawdopodobieństwie unieważnienia Uchwały Rady Powiatu Ostrowieckiego nr 1/07/2018 z dnia 30.07.2018r może świadczyć o wcześniejszym już podjęciu takiej decyzji.

Informujemy , iż struktury PO RP w powiecie ostrowieckim po wewnętrznych wyborach w 2017r znacznie się zwiększyły i obecnie stanowią jedne z największych struktur w województwie. Świadczy to o tym, że ostrowieckie społeczeństwo dostrzegło krystalizację w działaniach lokalnej organizacji. W związku z powyższym naszym celem jest dbanie o to, aby nie tylko osoby powiązane partyjnie mogły startować w wyborach samorządowych.

Propozycja nowego pomysłu komitetu wyborczego Grigora Szaginiana absolutnie nie kwalifikuje się do małych komitetów lokalnych, tak jak wyraził się Pan Artur Gierada. Skąd więc takie przekonanie?

Z oświadczenia Przewodniczącego Regionu wynika, że pełnomocnikiem upoważnionym do rozmów koalicyjnych w imieniu „Koalicji Obywatelskiej” jest pan Eligiusz Mich. W odpowiedzi należałoby zapytać, kiedy taka personalna decyzja czy uchwała została podjęta, gdyż ani Przewodniczący struktur ostrowieckich ani Rada Powiatu Ostrowieckiego PO RP nie została o tym poinformowana. Powołanie takiego pełnomocnika jest rozwiązaniem siłowym, gdyż według statutu PO RP organem zatwierdzającym kandydatów i listy kandydatów do rady miasta, powiatu, gmin jest tylko i wyłącznie Rada Powiatu Platformy Obywatelskiej ( § 36 pkt a).

Ponadto trzeba zaznaczyć, że pełnomocnictwo do prowadzenia rozmów z ugrupowaniami politycznymi oraz innymi organizacjami w sprawach wyborczych negocjacyjnych oraz koalicyjnych udzielono Panu Grigorowi Szaginianowi na mocy uchwały nr 1/05/2018 Rady Powiatu Platformy Obywatelskiej w Powiecie Ostrowieckim z dn.27.05.2018r. Uchwała ta nie została unieważniona, weszła w życie.

Z poważaniem

Grigor Szaginian Przewodniczący PO RP Powiatu Ostrowieckiego

Wiceprzewodniczący PO RP oświadczenie PO 1oświadczenie PO 2oświadczenie PO 3Powiatu Ostrowieckiego: Maciej Szymoniak, Tomasz Bilski, Wioletta Rogala-Mazur.

 

Polecamy również