Radni na rowerach zwiedzą Ostrowiec

PodczaDSC06412DSC06415DSC06414DSC06411DSC06419DSC06413DSC06421DSC06420s dzisiejszej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego radny Kamil Stelmasiak zaproponował utworzenie w naszym mieście stacje obsługi rowerowej. Stacje miałyby być wyposażone w niezbędne narzędzia, pompki do rowerów oraz klucze.

– Coraz więcej mieszkańców naszego miasta korzysta z rowerów – mówi radny Kamil Stelmasik. – Często się zdarza, że podczas jazdy rower ulega awarii. Na takiej stacji naprawczej każdy rowerzysta mógłby sam zreperować swój jednoślad. Tego typu stacje mogłyby być zlokalizowane w parku miejskim, na Gutwinie, przy ulicy Iłżeckiej czyli miejscach, z których najchętniej korzystają rowerzyści. Koszt czterech stacji naprawczych to około 12- 15 tysięcy złotych. Poza tym chciałbym wiedzieć jaka jest długość ścieżek rowerowych znajdujących się przy drogach powiatowych. Ta informacja jest mi niezbędna do audytu ścieżek rowerowych, który niebawem zostanie przeprowadzony.

Pomysł z utworzeniem punktów naprawczych dla rowerów bardzo spodobał się prezydentowi Ostrowca Jarosławowi Górczyńskiemu.

– Idea bardzo dobra, bo rzeczywiście coraz więcej mieszkańców Ostrowca przesiada się w sezonie wiosennym i letnim na rowery – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – W budżecie znajdziemy środki na utworzenie takich stacji. O tym, gdzie one mogą się znajdować powinni zdecydować radni, dlatego też proponuję wspólną wycieczkę rowerową całej rady miasta po Ostrowcu. Na własne oczy będziemy mogli się przekonać, gdzie takie stacje są najbardziej potrzebne.

To nie był koniec tematyki rowerowej podczas dzisiejszych obrad. Radny Włodzimierz Stec domagał się ujednolicenia oznakowania ścieżek rowerowych. Ta prośba zostanie spełniona obiecał prezydent Jarosław Górczyński. Z kolei radny Andrzej Pałka poprosił o więcej patroli straży miejskiej na osiedlu Kolonia Robotnicza.

– Zapewniam, że patroli na osiedlu Kolonia Robotnicza przybędzie i w dzień i w nocy – mówi komendant straży miejskiej Andrzej Kaniewski. – Na obrzeża osiedla będziemy wysyłać patrole rowerowe.DSC06410DSC06417

Poza tym radni poruszali takie problemy jak: dziury w jezdniach, zakup systemu wystawienniczego, poprawa infrastruktury parkingowej przy szpitalu, utworzenie z wieży ciśnień znajdującej się na Kolonii Robotniczej wieży widokowej, przygotowanie dokumentacji niezbędnej do wpisania do rejestru zabytków pomników znajdujących się na osiedlu Kolonia Robotnicza, a także naprawy lamp stojących obok bazarku na osiedlu Ogrody.

Polecamy również