Nasz tenisista na Rolland Garros

Kolejny duży sukces odniósł Maciej Nowak. Najlepszy ostrowiecki tenisista zwyciężył w turnieju masters Challengu Babolat Ace w Warszawie. W decydującej fazie rozgrywek wzięło udział 8 najlepszych zawodników w następujących kategoriach: Amator, Pro, Mężczyźni +40 oraz kobiety amatorki. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym do 2 wygranych setów.

W kategorii Mężczyźni +40 najlepszy okazał się Maciej Nowak, który w pierwszej rundzie nieoczekiwanie pokonał po supertiebreaku rozstawionego z 1. Artura Liepelta 6-4 2-6 10-4. W finale nasz zawodnik wygrał z Krzysztofem Zglińskim 6/4 6/3. W meczu o trzecie miejsce Piotr Stafijowski pokonał Sławomira Sylwestrzaka 6/2 6/1. Zawodnicy wykazali wielka wolę walki, zaciętość oraz wspaniałe umiejętności techniczne i taktyczne. Wszystkim pojedynkom towarzyszyła koleżeńska atmosfera. Mecze obfitowały w liczne zwroty akcji i niesamowite wymiany oraz wspaniałe woleje. Zwycięzcy wszystkich kategorii wyjadą na turniej Rolanda Garrosa 2016 do Paryża i będą mieć możliwość obejrzenia największych gwiazd tenisa w akcji na kortach ziemnych.