Czterech poszukiwanych w ciągu doby

Policjanci z ostrowieckiej komendy w ciągu jednego dnia zatrzymali czterech poszukiwanych. Wszyscy to mężczyźni, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości z powodu orzeczonych kar pozbawienia wolności. Najdłużej za kratkami spędzi 44-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. Mężczyzna za liczne przestępstwa pożegnał się z wolnością na ponad 2 lata.

Często zdarza się tak, że oskarżeni w trakcie trwania procesu odpowiadają z wolnej stopy. A chwili gdy zapada wyrok i nadchodzi czas na stawienie się do zakładu karnego, to wówczas osoby te nie dopełniają swoich obowiązków. Rusza wtedy procedura ich poszukiwań. Wczoraj policjanci z ostrowieckiej komendy dzięki wytężonej pracy zatrzymali czterech mężczyzn, którzy poszukiwani byli w celu odbycia kary w zakładach karnych.

Jako pierwszy w ręce funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy wpadł 47-letni dłużnik alimentacyjny, który w więziennej celi spędzi najbliższe 4 miesiące. Krótko później stróże prawa zatrzymali 41-latka. Mężczyzna za posiadanie narkotyków w odosobnieniu spędzi rok. Jako trzeci na listę zatrzymanych trafił 44-latek z terenu gminy Ćmielów. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Ćmielowie. Był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Opatowie. Teraz między innymi za posiadanie narkotyków, znęcanie się nad zwierzętami oraz za kierowanie gróźb karalnych za „kratkami” spędzi ponad 2 lata. Ostatni z poszukiwanych to 36-letni ostrowczanin, który za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego miał do odbycia karę 27 dni pozbawienia wolności. Po opłaceniu grzywny został on zwolniony.

Dzisiaj zatrzymani poszukiwani trafią do zakładu penitencjarnego.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również