I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM !

i ty mozesz zostac sw mikolajem

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w miesiącu grudniu kolejny rok z rzędu przeprowadzona została akcja charytatywna pod hasłem „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”.

Jej celem była pomoc najbardziej potrzebującym, pokazanie jak ważne jest w dzisiejszych czasach pomaganie innym ludziom, dostrzeganie ich problemów. Cała akcja organizowana jest, aby uświadamiać dzieciom fakt, że obok nich żyją rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i że można, a nawet trzeba dzielić się z potrzebującymi tym, co mamy. Po to także, by sprawić przyjemność dzieciom z naszej szkoły, do których w tym roku być może Mikołaj nie przyszedł wcale.

Do zbiórki włączyli się nauczyciele oraz rodzice naszych uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców ucznia z klasy 3c. Dzięki podjętym działaniom przygotowano 23 paczki świąteczne.

Akcja charytatywna była dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Pokazała ona, że są wśród nas ludzie z wielkim sercem, wrażliwi, którym nie jest obojętny los potrzebujących osób. Za wielki dar serca, okazaną pomoc i wsparcie naszej zbiórki serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom oraz rodzicom.

Organizatorami akcji były panie Elżbieta Orczyk oraz Edyta Kłos. Dziękujemy ofiarodawcom i życzymy Wesołych Świąt!

Tekst i Foto. PSP 14m1 m2 m3

Polecamy również