Emocjonujące zawody

W Giżycku odbył się Finał XXII Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartował ponad 350 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w wieku 12-14 lat którzy rywalizowali w kategorii sprawnościowej i w walkach. Województwo świętokrzyskie reprezentowało trzech zawodników: Jakub Sieroń, Filip Jabłoński z OSTO Ostrowiec Św. oraz Miłosz Środa z Dragona Starachowice.

Mazury okazały się bardzo gościnne dla ostrowieckich taekwondeków. Rywalizacja pierwszego dnia potoczyła się bardzo szczęśliwie dla Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego za sprawą srebrnego medalu, który zdobył Jakub Sieroń w sprawności kategoria M1, pokonując 34 konkurentów, Filip Jabłoński zajął 10 miejsce, rywalizując z 30 konkurentów. Drugiego dnia zawodów Nasi reprezentanci rywalizowali w konkurencji walki- kyorugi. Ze względu na dużą liczbę zawodników kategorie wagowe były bardzo licznie obsadzone. Jakub walczył w kategorii -49kg. Był to jego pierwszy start na imprezie rangi Mistrzostw Polski. Zakończył on rywalizację w rundzie eliminacyjnej. Zaprezentował się jednak bardzo dobrze a zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłych startach. Filip Jabłoński startował w kategorii – 57kg. W pierwszej walce pokonał zawodnika z Poznania. W drugiej walce uległ na punkty zawodnikowi z Warszawy, który został Mistrzem Polski. Dzięki temu Filip mógł w repasażach walczyć o brązowy medal. Stoczył bardzo wyrównany pojedynek z przeciwnikiem z Ciechanowa. Losy bardzo emocjonującej walki ważyły się do ostatnich sekund i chwila dekoncentracji zaważyła o przegranej Filipa. Ostatecznie zajął on wysokie V miejsce. Miejmy nadzieję. Że tak udany start kadetów OSTO, będzie optymistyczną zapowiedzią wyniku na Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie będziemy mieć czterech reprezentantów.