Sukces Mileny

Milena Kępczyńska, jedna z ubiegłorocznych Laureatek Międzynarodowego Konkursu na temat Praw Człowieka w Strasburgu, zdobywczyni 2. miejsca w Międzynarodowym Konkursie J.Francuskiego odniosła kolejny sukces.

Pod koniec maja bieżącego roku otrzymała Nagrodę Główną w wysokości 300 euro w Kategorii Młodzieżowej 10.edycji Konkursu „Chansons sans Frontières” za tekst poetycki ” La même molécule”

Temat tegorocznej edycji to : „Człowiek- maleńka istota we wszechświecie, jego związki z roślinami i zwierzętami” i niemałe wyzwanie dla niezwykle wrażliwej uczennicy z klasy humanistycznej.

Milena odniosła duży sukces , biorąc pod uwagę fakt, że w konkursie wzięło udział 622 uczestników z 72 krajów świata. Jury konkursu w liście skierowanym do uczennicy zwróciło uwagę na piękne porównania i rytmiczność jej tekstu oraz pełną zgodność z tematem konkursu.

Jest to uczennica bardzo pracowita, skromna i koleżeńska i dlatego tym bardziej cieszę się z jej sukcesu i raz jeszcze gratuluję- powiedziała Joanna Gibalska, nauczycielka j.francuskiego w LO Nr I im.St.Staszica w Ostrowcu Św.

 

Polecamy również