Dobry klimat dla siatkówki

Jacek Kasprzyk, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Tomasz Półgrabski, wiceminister Sportu byli dzisiaj gośćmi prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli także Dariusz Parkitny, trener siatkarek KSZO Ostrowiec oraz Mirosław Buszkiewicz, reprezentujący lokalny biznes. Rozmowy dotyczyły przyszłości siatkówki w naszym mieście oraz kraju. Warto podkreślić, że Pan prezes i Pan minister to rodowici ostrowczanie.

– Ostrowiec zasługuje na to, żeby mieć sport na wysokim poziomie i stąd moja determinacja jako prezydenta, żeby wspierać różne dyscypliny sportu– mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Mamy wspaniałe obiekty sportowe, na których już niejednokrotnie były rozgrywane zawody na wysokim poziomie.

– Serdecznie dziękuje za zaproszenie, bo ja nadal czuję się ostrowczaninem, pomimo to, że mieszkam już ponad 34 lata poza tym miastem – mówi Jacek Kasprzyk. – Bardzo się cieszę, że pan prezydent chce promować moje rodzinne miasto poprzez sport. Siatkarki KSZO Ostrowiec grają w Orlen Lidze czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Dzięki temu ta promocja jest możliwa i skuteczna. Ta liga jest pokazywana często w telewizji. Po piłce nożnej jest to druga dyscyplina sportu pod względem oglądalności i popularności w naszym kraju. W najbliższych Igrzyskach Olimpijskich wezmą udział cztery nasze drużyny. Jedna halowa i trzy plażowe. Chciałbym bardzo, żeby na tych pięknych obiektach w Ostrowcu były rozgrywane imprezy wysokiej rangi. My jako związek będziemy chcieli organizować w Waszym mieście różne imprezy. Mecze, turnieje czy zgrupowania. Chciałbym, żeby Ostrowiec stał siatkówką, bo Wasi wspaniali kibice na to zasługują.

Wiceminister Sportu Tomasz Półgrabski został mianowany przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki KSZO.

– Pan prezydent Górczyński bardzo wspiera sport i chwała mu za to – mówi Tomasz Półgrabski. – Wspólnie zrobimy teraz wszystko, żeby drużyna piłki siatkowej w przyszłym sezonie znalazła się w środku tabeli.

Trener Dariusz Parkitny stwierdził, że obecnie jest szansa na stworzenie dużo lepszego zespołu, który będzie w stanie nawiązać walkę z każdą drużyną z Orlen Ligi.DSC06731

Prezydent Jarosław Górczyński przekazał prezesowi Jackowi Kasprzykowi zestaw pamiątek związanych z naszym miastem.

Polecamy również