Koniec roku z sukcesami

Wyjątkowo uroczysty charakter miało zakończenie roku szkolnego w niepublicznych szkołach im. Stanisława Konarskiego, a wszystko za sprawą pożegnania pierwszych absolwentów gimnazjum.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się przemówieniem dyrektor Kingi Wnuk, która podsumowała mijający rok jako pełen nowych doświadczeń, działań w zakresie edukacji dwujęzycznej, ciężkiej pracy i wielu sukcesów. Podziękowała przy tym całej społeczności szkolnej, uczniom, nauczycielom i rodzicom za to że, dzięki nim szkoły Konarskiego mogą się nieustannie rozwijać, słyną z wysokiego poziomu, są znane i rozpoznawalne w regionie.

Po przemówieniu wyczytano wszystkie sukcesy mijającego roku szkolnego, wręczono nagrody na najlepsze wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, najwyższą frekwencję, szczególne osiągnięcia w promowaniu szkoły i godną naśladowania postawę zaangażowania społecznego.

Następnie wszyscy absolwenci otrzymali teczki absolwenta oraz pamiątkowe szkolne tarcze. Listy gratulacyjne i podziękowania otrzymali również, podobnie jak wcześniej rodzice absolwentów szkoły podstawowej, rodzice trzecioklasistów, którzy jak podkreśliła dyrektor szkoły są grupą wyjątkową, bo to oni jako pierwsi zaufali i zapisali swoje dzieci do niepublicznej szkoły podstawowej, a następnie gimnazjum. W imieniu rodziców absolwentów kadrze Konarskiego za wysoki poziom nauczania i wychowania podziękowała jedna z mam Dorota Przygoda. Po części oficjalnej absolwenci spotkali się z rodzicami i nauczycielami w swojej klasie. Był tort z napisem: „Dziękujemy” oraz dużo wrażeń i łza w oku w czasie prezentacji – wspomnienia z lat spędzonych w szkole.

Szkoły Konarskiego osiągają najwyższe wyniki w sprawdzianach zewnętrznych w mieście i powiecie i mają już swoje stałe miejsce w wojewódzkiej czołówce najlepszych szkół. W wynikach z angielskiego od lat nie mają sobie równych. W tym roku aż 9 uczniów znalazło się w gronie finalistów i laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, a 14 otrzymało nagrody na gali „Uczeń Roku”. Do tego dochodzi bardzo dużo innych mniejszych i większych osiągnięć, które sprawiają że są już w świętokrzyskim marką samą w sobie.

Obecny na uroczystości poseł Andrzej Kryj, który ścieżkę szkół Konarskiego śledzi od samego początku, podkreślił, że jest pod wrażeniem ich imponującego rozwoju i wszystkich sukcesów oraz że cieszy go, że Ostrowiec ma szkoły, które sławią miasto w regionie. Słów uznania w liście gratulacyjnym nie szczędził również Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Przewodniczący Sejmiku Województwa Arkadiusz Bąk oraz Paweł Celebański Przewodniczący Rady Osiedla Kuźnia, na którym szkoła się znajduje, wyrażając nadzieję, że od września również Niepubliczne Liceum im. Stanisława Konarskiego będzie przynosić chlubę regionowi, miastu i mieszkańcom osiedla.
konar1konar2konar3konar5konar6konar7konar8konar9konar10konar4

Polecamy również