Moc atrakcji w wakacje

moc atrakcji w wakacje

Sportowe wakacje:

Na Pływalni „Rawszczyzna”

Podczas tegorocznych wakacji – w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia – mieszkańcy Ostrowca Św. będą mogli korzystać z Pływalni Rawszczyzna na promocyjnych warunkach. Dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną cieszące się od lat niesłabnącym zainteresowaniem kursy nauki i doskonalenia pływackich umiejętności. Promocyjne wejściówki na basen oraz kurs dostępne będą wyłącznie dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Św., a przy zakupie klient zobowiązany będzie okazać dokument potwierdzający ww. fakt (np. dowód osobisty, legitymację szkolną).

Do skorzystania z biletu ulgowego (4 zł za godzinę) uprawnione są dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat, które mogą przebywać na basenie samodzielnie. Dla młodszych dzieci, które na basenie powinny być pod opieką osoby dorosłej, przygotowano ofertę biletu rodzinnego 1+1 (1 opiekun + 1 dziecko) w cenie 10zł za godzinę. Oba rodzaje biletów obowiązywać będą przez cały dzień (w godzinach 6-22).

Kursy nauki i doskonalenie pływania odbywać się będą w czterech turnusach, od 1 do 14 lipca, od 18 do 29 lipca – w godzinach przedpołudniowych. Każdy kurs obejmował będzie dziesięć godzin zajęć (po jednej każdego dnia), realizowanych w przeciągu dziesięciu dni roboczych (plus ewentualnie soboty). Zapisy na kursy przyjmowane będą osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna. W ramach kursów tworzone będą grupy do 7 osób każda dla dzieci z klas I-III i do 15 osób każda dla dzieci z klas IV i starszych (w miarę możliwości grupowane będą osoby w podobnym wieku i o podobnych umiejętnościach). Dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Św. kurs będzie dostępny w promocyjnej cenie – 60zł. Pozostałych będzie obowiązywać normalne cena w wysokości 150zł.

Dużym wydarzeniem na Pływalni Rawszczyzna, podczas letnich wakacji, będą organizowane w Ostrowcu Św. w dniach 15-17 lipca przez Polski Związek Pływacki Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16-lat w Pływaniu.

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin

W okresie wakacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Będą się one odbywać w cyklach tygodniowych od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności – w poniedziałek zajęcia w Parku Linowym, we wtorek zajęcia biegowe w terenie, w środę zajęcia na sprzęcie pływającym, w czwartek zajęcia na boiskach piaszczystych, a w piątek turystykę rowerową. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy „woprówce”) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

Nową propozycją spędzenia wolnego czasu w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin będzie cykl trzech festynów rodzinnych. Podczas każdego z nich nie zabraknie ciekawych i atrakcyjnych propozycji o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

Na miesiące letnie zaplanowano też dwie rundy cyklu biegów dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych IV MosirGutwinRun 2016. 10 lipca odbędzie się trzecia, a 28 sierpnia czwarta runda imprezy. Podczas każdej odbywają się biegi na 5km (od 13 lat) i 10km (od 16 lat) i 5-kilometrowy marsz nordic walking, a także biegi dla dzieci ze szkół podstawowych na dystansach od 100 metrów do 1 kilometra. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl oraz w dniu imprezy w biurze zawodów.

Na Orliku

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 na obu ostrowieckich Orlikach odbywać się będą zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu będą mogli poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych.

Od 11 lipca na Orliku Ogrody rozgrywany będzie Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej. To już szósta edycja tych rozgrywek. Turniej przeprowadzony zostanie w czterech kategoriach wiekowych – dla uczniów szkół podstawowych klas I-III, klas IV-VI, dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz w kategoriach +16. Zgłoszenia przyjmowane są codziennie u instruktorów na Orliku Ogrody, w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR ul. Świętokrzyska 11 oraz drogą elektroniczną na adres biuro@mosir.ostrowiec.pl. Termin składania zgłoszeń upływa 8 lipca i tego samego dnia o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z kapitanami zgłoszonych ekip.

W drugiej połowie sierpnia na Orliku Ogrody odbędzie się natomiast Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR.

Strefy Rekreacji dla dzieci

Nową propozycją w wakacyjnym kalendarzu imprez będą zajęcia dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowane na boiskach wielofunkcyjnych w Otwartych Strefach Rekreacji zlokalizowanych przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 (ul. Trzeciaków 35), Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 (ul. Niska 9) oraz Publicznym Gimnazjum Nr 3 (os. Słoneczne 37). Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl.

Wakacje z biblioteką

Spektakle teatralne

 • 13 lipca (środa) godz. 10.00 – spektakl Teatru Art Re z Krakowa „Kwiat paproci”
  • 18 lipca (poniedziałek) godz. 10.30 – spektakl Teatru Duet pt. „Kotek i kogutek”
  • 25 lipca (poniedziałek) godz. 10.30 – Teatr Lalek Czarodziej – spektakl „Złota Kaczka”

Przedstawienia przeznaczone są dla dzieci w wieku do 9 lat. Zaplanowane są jako spektakle plenerowe (park, ogród przy Bibliotece, dziedziniec Browaru). Dokładne miejsca ich odbywania będą podawane do wiadomości przed każdym spektaklem. Przy niesprzyjającej pogodzie będą się odbywać w Galerii BWA. Wstęp wolny.

Zajęcia w świetlicach środowiskowych – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne i literackie.

 • Świetlica środowiskowa elementami socjoterapii w PSP nr 4, ul. Polna 56 -godz. 9.00 -14.00
 • Świetlica środowiskowa elementami socjoterapii w PSP nr 7, ul. Akademicka 20 – godz. 9.00 -14.00
 • Świetlica środowiskowa elementami socjoterapii w PSP nr 9, ul. Niewiadoma 19 – godz. 9.00 -14.00
 • Świetlica środowiskowa elementami socjoterapii w PSP nr 14, os. Stawki 35- godz. 9.00 -14.00
 • Świetlica środowiskowa elementami socjoterapii w osiedlu Ludwików, ul. Sandomierska 26a – godz. 13.00 -17.00
 • Świetlica środowiskowa elementami socjoterapii, ul. Samsonowicza 15/28 – godz. 9.00 -15.00
 • Świetlica środowiskowa elementami socjoterapii w osiedlu XXV-lecia, ul. Wspólna 5 – godz. 9.00 -14.00
 • Świetlica środowiskowa elementami socjoterapii w osiedli Rosochy, ul. Słoneczna 40 – godz. 10.00 -14.00

Wakacyjne pikniki:

Bezpieczne wakacje” w dniu 31 lipca w godz. od 14.00 do 19.00 na Gutwinie odbędzie się piknik rodzinny pod nazwą „Bezpieczne wakacje”.

W programie: dyskoteka, zawody sportowe: Dee Jay, dmuchańce, stoisko edukacyjne PCK i ZHP, stanowisko krwiodawców PCK, prezentacja i pokazy straży Pożarnej, prezentacje i pokazy policji, znakowanie rowerów, prezentacje WOPR, warsztaty samoobrony, pokazy taekwondo, szkoła bezpiecznej jazdy samochodem, lekcje pokazowe j. angielskiego, zajęcia sensoplastyki dla dzieci, bajkowy teatr, szkółka tenisa ziemnego, wycieczka rowerowa, gry zabawy, konkursy.

Wakacyjne konkursy:

Ostrowiec Świętokrzyski w obiektywie” – Konkurs fotograficzny

„Ostrowiec Świętokrzyski w obiektywie” – to tytuł wakacyjnego konkursu fotograficznego, który zostanie rozstrzygnięty we wrześniu. Fotografie złożone na konkurs muszą dotyczyć jednej z dwóch kategorii:

a) Kategoria I. „Ostrowiec Świętokrzyski – miasto ludzi z pasją”. Prace w tej kategorii winny ukazywać pasje mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, mile widziane jest ukazanie pasji mieszkańców na tle miasta.

b) Kategoria II. „Architektura, przyroda, krajobraz”. Prace w tej kategorii muszą dotyczyć  obiektów, pejzaży, przyrody lub małej architektury znajdujących się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Konkurs ma charakter otwarty, pula nagród wynosi 9 tysięcy złotych.

Konkursowi towarzyszy akcja „Mozaika” polegająca na zbiórce zdjęć mieszkańców, które zestawione ze sobą utworzą herb miasta. Fotografie winny być wykonane na białym, niebieskim lub żółtym tle. Zachęcamy do udziału!

Bliższe informacje na stronie: www.mck.ostrowiec.pl

 

W POSZUKIWANIU SACRUM”

Wakacyjny konkurs „W poszukiwaniu sacrum”dotyczący chrześcijańskich świątyń Ostrowca Świętokrzyskiego i jego okolic.

Czas trwania konkursu od 30 czerwca do 25 sierpnia

Celem konkursu jest bliższe poznanie obiektów sakralnych (kościołów i zborów) czterech chrześcijańskich wyznań w Ostrowcu Świętokrzyskim i najbliższej okolicy.

Będziemy zachęcać całe rodziny do odbywania wspólnych wypraw rowerowych bądź samochodowych celem poznania nierzadko unikatowych założeń i rozwiązań architektonicznych oraz wielowiekowych dziejów rzymsko i polskokatolickich kościołów,
a także protestanckich zborów w powiecie ostrowieckim i sąsiednim opatowskim.

Przez całe tegoroczne wakacje raz w tygodniu w każdy poniedziałek na facebookowym profilu Punktu Informacji Turystycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Wiadomościach Świętokrzyskich zostanie opublikowane zdjęcie jednego obiektu sakralnego oraz związane z nim trzy pytania, na które należy odpowiedzieć po jego zwiedzeniu w czasie familijnej wycieczki.Mile widziane i dodatkowo premiowane będą zdjęcia typu selfie dokumentujące fakt odbycia wyprawy. Najciekawsze zdjęcia zostaną opublikowane na facebookowym profilu PIT W ten sposób w ciągu dwóch miesięcy osobiście (w przypadku uczestników zabawy) bądź wirtualnie (w przypadku zainteresowanych tematyką osób odwiedzających facebookowy profil PIT) zwiedzimy trzy rzymskokatolickie kościoły w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz sześć innych świątyń w pobliżu miasta, w miejscowościach, do których bez trudu można dojechać busem lub rowerem.

Odpowiedzi należy przesyłać na adres mailowy informacja@ostrowiec.travel pisząc w temacie wiadomości” Konkurs” lub listownie przesłać na adres :

MCK –Punkt Informacji Turystycznej

ul. Sienneieńska 54

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Czas na odpowiedź ; dwa tygodnie od daty ogłoszenia pytania

Nagrodą dla dwóch najaktywniejszych rodzin uczestniczących w konkursie będzie wyjazd do Warszawy. Ta, która zajmie pierwsze miejsce dodatkowo otrzyma ufundowane przez organizatora bilety do jednego ze stołecznych teatrów.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu„W poszukiwaniu sacrum” podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w sobotę 17 września 2016 r.

Pełną informację na temat propozycji atrakcyjnego i aktywnego spędzenia wakacji
w mieście znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.um.ostrowiec.pl oraz na stronach www.mosir.ostrowiec.pl. i www.mck.ostrowiec.pl.

Polecamy również