Ostrowieckie Archiwum Cyfrowe

Radny Dariusz Kaszuba domaga się utworzenia w Ostrowcu Cyfrowego Archiwum Zdjęć.

-Nasze miasto zmieniło swoje oblicze na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Zmienił się jego wygląd i ludzie. Ocalone od zapomnienia fotografie Kostkowskiego, Salija, Łępicza i innych znakomitych fotografików mieliśmy okazję podziwiać w albumach, które są już dziś trudno dostępne. Ostatnio media poinformowały o utworzeniu Skarżyskiego Archiwum Cyfrowego. Panie Prezydencie, nie bądźmy gorsi! Zwracam się z propozycją, aby ostrowieckie instytucje kultury rozpoczęły przygotowania, idące w kierunku utworzenia Ostrowieckiego Archiwum Cyfrowego.

Pomysł utworzenia Ostrowieckiego Archiwum Cyfrowego spodobał się prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławowi Górczyńskiemu.

– To bardzo dobry pomysł i sądzę, że zajmą się tym pracownicy Miejskiego Centrum Kultury- mówi prezydent Jarosław Górczyński.- Dokumenty fotograficzne są bardzo cenne szczególnie dla przyszłych pokoleń. Niebawem zorganizujemy konkurs fotograficzny z pulą nagród 10 tys. zł. Na pewno bardzo ciekawe byłyby zdjęcia pokazujące rózne obiekty przed rewitalizacją i po.

Polecamy również