Na Gutwinie fajnie jest

W okresie wakacji w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zorganizowane zostaną festyny rodzinne pod patronatem prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego. Najbliższy odbędzie się w niedzielę 31 lipca w godzinach 14.00-22.00. Do udziału w festynie zapraszamy całe rodziny, ponieważ nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku.

W muszli koncertowej zaprezentuje swoje umiejętności DJ, uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z bogatej oferty cateringu, bezpłatnych dmuchańców (zjeżdżalnia, zamek, suchy basen) i innych atrakcji, by na koniec wziąć udział w dyskotece w stylu lat 70. i 80. (od 19.00 do 22.00). Największym kulturalnym wydarzeniem festynu będzie organizowana przez Radio Kielce i TVP 3 Kielce akcja „Bliżej teatru”, dzięki której prawdziwy teatr gości w mniejszych miejscowościach. Przed godziną 16.00 goście festynu będą witani przez szczudlarzy i kataryniarzy. Po krótkim wprowadzeniu aktorzy przeprowadzą blok artystyczny i konkursy dla dzieci pod nazwą „Dalmatyńczycy i 101 żartów”. O godzinie 16.40 planowane są prezentacje miejscowych artystów, a o 17.00 „Teatr Radiowy”, czyli zabawa z dziećmi w odgadywanie dźwięków, podczas której prowadzący zabiera uczestników w „Podróż do krainy dźwięków”. Kolejnym wydarzeniem akcji „Bliżej teatru” będzie drugi blok artystyczny „Dalmatyńczycy i 101 żartów”. O godzinie 18.00 wrocławski „Teatr na walizkach” zaprezentuje plenerowy spektakl „Beczka Śmiechu”. W trakcie spektakli zdarza się aktorom tego teatru złamać granicę miedzy sceną, a widownią. Przekaz spektaklu jest prosty, przejrzysty i pozytywny, ale nie banalny. Tym co wyróżnia teatr w spektaklach dla dzieci, to obecność żywych aktorów na scenie, którzy często nie używają słów. Ważna jest dla nich bezpośredniość w kontakcie z widzem oraz jakość granych spektakli.

Na festynie swoje stanowiska edukacyjne przygotuje PCK, gdzie wszyscy chętni będą mogli poznać zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabraknie również przedstawicieli Straży Miejskiej i ostrowieckich krwiodawców, którzy będą przekonywali do oddawania krwi –  szczególnie w wakacje, gdy jej bardzo brakuje w stacjach krwiodawstwa w całym kraju.

Dużą atrakcją dla dzieci będzie ciężki wóz gaśniczy Straży Pożarnej i (jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą) pokaz ratowania osoby tonącej z wykorzystaniem łodzi. Policja zaprezentuje alkogogle i narkogogle oraz udostępni materiały informacyjne o bezpieczeństwie. Dzieci będą mogły zobaczyć „od środka” radiowóz i umundurowanie policjanta. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie oznakować rower (wymagane będą dokumenty tożsamości i zakupu roweru).

Ratownicy WOPR z Pływalni „Rawszczyzna” przygotują stoisko informacyjne i zaprezentują sprzęt ratowniczy wykorzystywany na akwenach otwartych i basenach. Nie zabraknie również konkursów dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem sprzętu pływającego.

Uczestnicy pikniku (również ci nie posiadający prawa jazdy) będą mogli spróbować jazdy autem w alkogoglach, żeby przekonać się, jak negatywnie wpływa spożywanie alkoholu na prowadzenie samochodu. Instruktorzy ze szkoły jazdy Maz-Met podpowiedzą również, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i przygotować samochód na wakacje.

Na stoisku sklepu rowerowego „Agat” rowerzyści będą mogli skorzystać z usług drobnych napraw i regulacji swojego sprzętu oraz będą mogli zapoznać się z aktualnymi trendami rowerowymi. Nie zabraknie dla nich atrakcyjnych konkursów sprawnościowych.

Ciekawą ofertą dla całych rodzin będzie „Rowerowa rodzinka”, czyli akcja organizowana przez PTTK im. Mieczysława Radwana. Do udziału zapraszamy drużyny min. 3-osobowe (np. rodzice + dziecko, dziadkowie + wnuczek), które będą mogły rywalizować w slalomie na czas i torze przeszkód. Atrakcyjnie zapowiada się wycieczka rowerowa prowadzona przez Tadeusza Krawętkowskiego na trasie Gutwin – ul. Miodowa – ul. Iłżecka – Miłkowska Karczma – Kurzacze – Gutwin. Dopełnieniem „Rowerowej rodzinki” będzie konkurs krajoznawczy „Znam Ostrowiec Św. i okolice” oraz zaproszenie na rodzinne spacery krajoznawcze. Dla najaktywniejszych rowerzystów przewidziano upominki. Zgłoszenia rodzin prosimy kierować na numer 505-444-874.

Na korcie tenisowym rozegrane zostaną finałowe mecze Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. „Gutwin 2016” (debel, singiel kobiet, singiel mężczyzn). Wcześniej, bo już od godz. 10.00 swoje mecze turniejowe będą grać dzieci i młodzież. W przerwach spotkań profesjonalni instruktorzy ze Stowarzyszenia Tenisowego Winner podpowiedzą, jak dobrać właściwy sprzęt i wprowadzą w tajniki tego pięknego sportu. Wiele osób nigdy jeszcze nie grało w tenisa ziemnego, więc piknik na Gutwinie będzie doskonałą okazją do debiutu na korcie. Na pewno nie zabraknie konkursów tenisowych skierowanych dla dzieci i dorosłych.

Nieco starsi uczestnicy festynu będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą przygotowaną przez Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni „Rawszczyzna”, w tym z masażu gorącymi kamieniami.

Nie zabraknie również gier, zabaw i konkursów przygotowanych przez animatorów, w których będą mogły uczestniczyć dzieci, młodzież i całe rodziny. Na pewno będzie dużo emocji, śmiechu i nagród rzeczowych.

Dla nieco starszych uczestników festynu w godzinach 19.00-22.00 przygotowana zostanie dyskoteka w stylu lat 70. i 80. Prosimy o przybycie w klimatycznych strojach z „epoki”, by dobrym humorem podgrzać atmosferę zabawy.

Parterami festynów są: Grupa Ratownictwa PCK, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Szkoła Jazdy Maz-Met, sklep rowerowy Agat, WOPR, Pływalnia „Rawszczyzna”, ZHP, Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner i PTTK im. Mieczysława Radwana.

Organizatorami festynów są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury.

Zapraszamy na festyn, żeby przekonać się, że „Na Gutwinie jest fajnie!”

Polecamy również