Oddziały w szpitalu wróciły do pracy

dyrekcja szpitala

W Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim Oddział wewnętrzny, chirurgia i okulistyka  wróciły do normalnej pracy. W piątek przed północną przyszły wyniki testów pacjentów, u których podejrzewano koronawirusa. Oba były negatywne.

Wczoraj

Chirurgia, okulistyka i wewnętrzny I, to oddziały, które zostały zostały zamknięte w związku z podejrzeniem koronawirusa u dwójki pacjentów. Od poniedziałku, 31 marca nie funkcjonuje Oddział Intensywnej Terapii.

Jak informuje dyrekcja szpitala, czasowo z funkcjonowania wyłączono trzy oddziały. Przebywało lub przebywa na nich dwoje pacjentów, u których wystąpiły objawy mogące wskazywać na zarażenie koronawirusem.

– U dwójki pacjentów stwierdziliśmy niewydolność oddechową, która może być objawem koronawirusa. W porozumieniu z ostrowieckim sanepidem oraz konsultantem wojewódzkim do spraw chorób zakaźnych, zdecydowaliśmy się na czasowe zamknięcie trzech oddziałów. Trzech dlatego że pacjentka przebywająca na oddziale wewnętrznym, była wcześniej na oddziale okulistyki- mówi Adam Karolik, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa szpitala w Ostrowcu.- Mamy nadzieję, że jeszcze w piątek wieczorem otrzymamy wyniki wymazów pobranych od tych pacjentów.

Na chirurgii, okulistyce i oddziale wewnętrznym I znajduje się obecnie łącznie około 40 pacjentów. Są zatrzymani w środku razem z personelem.

Polecamy również