Kradł z konkubiną

Policjanci z Komisariatu Policji w  Ćmielowie zatrzymali 35 – letniego mężczyznę i jego 40 – letnią konkubinę podejrzewanych o włamanie do domu  jednorodzinnego w jednej z miejscowości w gminie Ćmielów. Sprawcy z jego wnętrza oraz z terenu posesji dokonali kradzieży różnego rodzaju mienia.  Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj dyżurny ostrowieckiej komendy został powiadomiony o włamaniu do niezamieszkałego domu jednorodzinnego w jednej z miejscowości w gminie Ćmielów. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożyła właścicielka nieruchomości, która na co dzień zamieszkuje za granicą. Na miejsce zostali skierowani ostrowieccy i ćmielowscy policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że z domu, podwórka oraz z pomieszczenia gospodarczego zostało skradzione różnego rodzaju mienie w tym między innymi: elektronarzędzia, narzędzia gospodarcze, meble i inne elementy wyposażenia domu, ubrania i porcelana.
W trakcie czynności  pojawiły się podejrzenia, że sprawcami przestępstwa mogą być sąsiedzi zgłaszającej kobiety. Funkcjonariusze złożyli wizytę u 35 – letniego sąsiada i jego 40 – letniej konkubiny. Podejrzenia potwierdziły się. Mundurowi podczas przeszukania ich domu ujawnili i zabezpieczyli większość skradzionego, należącego do sąsiadki mienia. Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani w policyjnej celi. Teraz śledczy ustalają, kiedy dokładnie doszło do przestępstwa i jaka jest wartość skradzionego mienia. Zatrzymani usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im  kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również