Super warunki dla pływaków

Po dwutygodniowej przerwie technologicznej pływalnia „Rawszczyzna” znowu jest czynna. Obiekt został odnowiony i wyposażmy w nowy sprzęt. Dzisiaj basen odwiedził prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

– Mamy bardzo ładny obiekt, który jest wizytówką naszego miasta, ale wiadomo, że każdy tego typu obiekt wymaga konserwacji i prac naprawczych – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Miło mi, że dzisiaj możemy dokonać przeglądu „Rawszczyzny”. Remont polegający głównie na poprawie bezpieczeństwa na basenie kosztował 420 tysięcy złotych. Dostaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie ponad 200 tysięcy złotych, a drugie 200 tysięcy dołożyło miasto. Zamontowane zostały nowe posadzki antypoślizgowe. Obiekt został wyposażony w doskonały sprzęt. dsc07643dsc07644dsc07645dsc07646dsc07648dsc07650dsc07652dsc07655Mamy teraz na „Rawszczyźnie” nowe siatki, nowe bramki, piłki i sprzęt do ćwiczeń fitness. Jest nawet specjalny odkurzacz wodny służący do utrzymania porządku w basenie. Bardzo ważne jest to, że została utworzona kolejna klasa pływacka dla 38 dzieci. Dzieci te uczą się pływać i grać w piłkę wodną. Mam nadzieję, że doczekamy się świetnych zawodników, bo mamy wspaniałe warunki i bardzo dobrą kadrę trenerską. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić mieszkańców Ostrowca do korzystania z basenu, bo warto zadbać o swoje zdrowie.

– Został wymieniony skład filtracyjny – mówi Piotr Węglewicz, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Filtry były już zużyte i słabiej pracowały. Obecnie mamy bardzo bezpieczne płytki antypoślizgowe. Basen został wyposażony w nowe liny zgodnie z wymogami kolorystycznymi. Chcemy także doposażyć naszą siłownię w specjalne bieżnie.Warto podkreślić, że na obiektach „Rawszczyzny” trenują uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. dsc07641dsc07642

Prezydent Jarosław Górczyński złożył serdeczne podziękowania dla trenerów: Marcina Pilińskiego, Mariusza Firmatego oraz Mariusza Stawcekiego za sukcesy w pracy z naszymi pływakami i waterpolistami.

Polecamy również