Giganci Gór Świętokrzyskich

gory7gory3 gory4Wyjątkowa prezentacja projektu „Chreptowicza” w Wielkim Finale konkursu „Giganci Gór Świętokrzyskich”

Podczas Wielkiego Finału konkursu „Giganci Gór Świętokrzyskich” szczególne zainteresowanie i podziw wzbudzili oryginalną prezentacją własnego projektu uczniowie LO nr II im. Joachima Chreptowicza. Katarzyna Kapturkiewicz, Klaudia Jakubowska i Michał Sałkowski ( wszyscy z klasy 2e) autorski projekt zatytułowany „Noc Chreptusów” przedstawili w konwencji teatru animacji cieniem z wykorzystaniem form wierszowych.

Na tle pozostałych prezentacji metodą dziś popularną i powszechną – multimedialną, nietuzinkowy pomysł „Chreptusów” zwrócił uwagę wszystkich odbiorców, łącznie z lokalnymi stacjami radiowymi. Młodzież z „Chreptowicza” nie tylko pomysłem projektu, ale i pomysłem sposobu jego prezentacji dowiodła znakomitej umiejętności realizacji ważnego celu konkursowego – promowania postaw przedsiębiorczych i biznesowych, a artystyczna odsłona projektu to kolejne potwierdzenie cech osobowościowych , dzięki którym uczniowie dostali się do eliminacji finałowych. Komisja konkursowa bowiem zakwalifikowała do Wielkiego Finału właśnie ten zespół ze względu na świetne umiejętności komunikacji interpersonalnej i pracy w zespole. go0ry

– Jesteśmy pod wrażeniem, że to my zrobiliśmy na odbiorcach takie wrażenie- przyznaje z uśmiechem zespół finalistów z „Chreptowicza”. – Kiedy się dowiedziano, że jesteśmy uczniami klasy biologiczno- chemicznej, to nas pytano, czy nie pomyliliśmy kierunków kształcenia, i czy nie powinniśmy rozwijać swych zdolności w klasie humanistycznej…

– Artystyczny talent pomógł nam kreatywnie zaprezentować nasz projekt, który jednak z humanistyką ma niewiele wspólnego- mówi Klaudia Jakubowska.- Wymyślony przez nas projekt „Noc Chreptusów” opiera się na naukach przyrodniczych i zakłada organizację zajęć laboratoryjnych w murach uczelni wyższej oraz przeprowadzenie zajęć warsztatowych z wykorzystaniem widowiskowych doświadczeń i eksperymentów biologiczno-chemicznych.

W Wielkim Finale konkursu znalazło się tylko 5 zespołów ze szkół województwa świętokrzyskiego. Uczniowie LO nr II im. J. Chreptowicza traktują swój wkład w projekt jako wyraz lokalnego patriotyzmu promującego ziemię świętokrzyską oraz jako wspaniałe doświadczenie i satysfakcjonującą zabawę. Pamiątkowe statuetki i symboliczne scyzoryki, które otrzymali od organizatorów, pozwalają z pewnością zaliczyć ich do grona zwycięzców spośród wszystkich uczestników, którzy przystąpili do wojewódzkiego konkursu.

Piotr Pobiega, wicedyrektor LO nr II im. J. Chreptowicza i jednocześnie koordynator działań projektowych konkursu, wyraża przekonanie, że kolejny realizowany w szkole projekt w ramach konkursu „Szwajcarskie scyzoryki” spotka się z równie wielkim uznaniem co projekt „Noc Chreptusów”’.

Polecamy również