Trwają zapisy na Bieg Niepodległości

Jeszcze tylko przez tydzień obowiązywać będzie najniższa stawka wpisowego na tegorocznej Ostrowieckie Biegi Niepodległości, organizowane przez MOSiR. Przypomnijmy, że 11 listopada po raz drugi odbędzie się tu uliczny bieg na dystansie 10 kilometrów.

Ostrowieckie Biegi Niepodległości, choć to dopiero trzecia ich edycja, wpisały się na stałe w kalendarze ostrowieckich wydarzeń sportowych. Od roku punktem kulminacyjnym imprezy jest, wzorowany na największych tego typu imprezach w kraju, bieg uliczny. Na dystansie 10 kilometrów, na trasie spod Pływalni Rawszczyzna, poprzez Rynek, ulicę Iłżecką, po dzielnicę Gutwin i z powrotem, rywalizować ma około 400 uczestników, bo na takim poziomie ustalony został przez organizatorów limit zapisów. A zapisać można się za pośrednictwem strony internetowej www.ostrowiecbiega.pl (zakładka Biegi Niepodległości). Jeszcze przez tydzień (do 1 października) obowiązywać będzie najniższa stawka opłaty startowej, która wynosi 30zł (decyduje data zaksięgowania na koncie organizatora). Na co w zamian mogą liczyć biegacze? Każdy otrzyma na mecie pamiątkowy odlewany medal, a w pakiecie startowym nie zabraknie – jak przed rokiem – pamiątkowej koszulki technicznej, talonu na posiłek regeneracyjny, czy wejściówki na basen (do wykorzystania w dniu biegu). Wszystko podane w eleganckiej torbie, która opatrzona logiem imprezy również będzie stanowić efektowną pamiątkę. Warto zapisać się zatem już dziś, bo od 1 października za udział w biegu głównym (10km) trzeba będzie już zapłacić 40zł, a w dniu imprezy 50zł.

Pula nagród finansowych w biegu na 10km wynosi w tym roku 8 tysięcy złotych. Najlepsi – mężczyzna i kobieta – wzbogacą się o 700zł, a kolejne miejsca warte będą odpowiednio 500 i 400zł. Nagradzane będą również miejsca na podium w ośmiu kategoriach wiekowych. Tu do wygrania będzie 300, 200 i 100zł. Jak zwykle osobna klasyfikacja stworzona zostanie dla lokalnych biegaczy i tu nie zabraknie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Ostrowieckie Biegi Niepodległości to oczywiście nie tylko bieg na 10 kilometrów. To również konkurencje biegowe na mniejszych dystansach dla młodszych amatorów biegania. Zapisy będą prowadzone do nich za pośrednictwem szkół.bn1bn2

Polecamy również